SportNogomet(VIDEO) Amir Hadžiahmetović sretan zbog prvijenca za Besiktas u derbiju protiv Galatasaraya

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine i član turskog prvoligaša Besiktasa Amir Hadžiahmetović je u istanbulskom derbiju protiv Galatasaraya postigao je svoj prvi pogodak u dresu „istanbulskih orlova“.

I sam Hadžiahmetović nakon utakmice izjavio je kako je veoma sretan što je prvijenac postigao u jednoj ovakvoj utakmici.

“Veoma sam sretan što sam svoj prvi pogodak u crno-bijelom dresu postigao u jednoj ovako važnoj utakmici. Neka ova pobjeda bude poklon najveći navijačima u Turskoj”, napisao je Hadžiahmetović na društvenim mrežama.

Besiktas je na Vodafone Parku ugostio Galatasaray, a gosti su dosta kvalitetnije ušli u ovaj susret i do vodstva došli golom Maura Icardija u 20. minuti. Besiktas je uspio izjednačiti u prvom poluvremenu, a stijelac je bio Romain Saiss u 38. minuti.

Presudan momenat na utakmici i svojevrstan preokret za Besiktas desio se u 58. minuti, upravo kada je Amir Hadžiahmetović „ukrao“ loptu neopreznoj odbrani Galatasaraya i poslao je u mrežu nemoćnog Fernanda Muslere. Do kraja utakmice apsolutna dominacija Besiktasa, a tačku na susret stavio je Vincent Aboubakar u trećoj minuti sudijske nadoknade, te postavio konačni rezutlat 3:1 za Besiktas.

Galatasaray je trenutno lider na tabeli turskog prvenstva sa 70 bodova, drugi je Fenerbahce sa 67, a Bešiktaš treći sa 65 bodova i utakmicom više.