SportKošarka(VIDEO) Amerikanci razbili Talijane u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

(VIDEO) Amerikanci razbili Talijane u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Reprezentacija SAD-a lako se obračunala s Italijom u drugom četvrtfinalnom susretu Svjetskog košarkaškog prvenstva. Nakon 40 minuta igre bilo je 100:63 (24:14, 22:10, 37:20, 17:19) za Amerikance.

Zahvaljujući odličnoj američkoj obrani i katastrofalnom talijanskom šutu (2 od 19 za tri u prvom poluvremenu, 7 od 38 na kraju) na odmor se otišlo pri vodstvu 46:24 za Amerikance.

Ta prednost dodatno se povećala u trećoj četvrtini, a na kraju su se Amerikanci zaustavili na plus 37.

Američki izbornik Steve Kerr podjednako je rasporedio minutažu na svih 12 igrača, a Mikal Bridges s 24 poena i 7 skokova bio je najučinkovitiji za 18 minuta provedenih na parketu.

Simone Fontecchio s 18 poena bio je prvi strijelac talijanske reprezentacije.

U prvom današnjem četvrtfinalnom ogledu Srbija je nadigrala Litvu 87:68.

Preostala dva četvrtfinala igraju se u srijedu. Srbi čekaju pobjednika dvoboja Kanada – Slovenija, dok će Amerikanci na boljeg iz susreta Njemačka – Latvija.