SportTenis(VIDEO) Alcaraz u trećem kolu Wimbledona

(VIDEO) Alcaraz u trećem kolu Wimbledona

Branitelj naslova Carlos Alcaraz oporavio se od ranog kiksa i plasirao se u treće kolo Wimbledona u srijedu, pobijedivši Australca Aleksandra Vukića u tri seta.

Treći nositelj se namučio kako bi uzeo početni set protiv svog 69. rangiranog protivnika prije nego što je impresivno mijenjao brzine i pobijedio 7-6 (7/5), 6-2, 6-2.

Od vodstva od 5-2 u prvom setu, Španjolac je nakratko izgubio put do zaostatka 5-6.

Međutim, pod pritiskom, Alcaraz se vratio i iznudio tie-break i od tada se promet odvijao jednosmjerno.

Ovaj 21-godišnjak je dvaput napravio break u drugom setu i ponovila podvig u trećem setu, pobijedivši s ukupno 42 winnera.

Alcaraz, koji je pobijedio Novaka Đokovića u prošlogodišnjem finalu Wimbledona, završio je meč za sat i 48 minuta.

Vukić je pobijedio tada 17-godišnjeg Alcaraza u kvalifikacijama Roland Garrosa 2020., ali nije mogao ponoviti pothvat na travi u All England Clubu.

– Stvarno sam sretan zbog svoje današnje izvedbe – rekao je Alcaraz.

– Prvi set je bio ključan za mene. Servirao je za set, a onda sam odigrao jako dobar tie-break. U drugom i trećem setu igrao sam na stvarno visokoj razini pa sam jako sretan zbog toga – kazao je on.

Trostruki Grand Slam pobjednik nastoji postati tek šesti čovjek nakon Roda Lavera, Bjorna Borga, Rogera Federera, Rafaela Nadala i Novaka Đokovića koji će uzastopce osvojiti French Open i Wimbledon.