SportTenis(VIDEO) Alcaraz izborio polufinale, Ribakina u finalu

(VIDEO) Alcaraz izborio polufinale, Ribakina u finalu

Španjolski tenisač Carlos Alcaraz kao posljednji je izborio plasman u polufinale ATP turnira iz serije Masters 1000 u Miamiju, nakon što je u četvrtfinalnom dvoboju pobijedio Amerikanca Taylora Fritza sa 6-4, 6-2.

Prvi tenisač svijeta izbrio je polufinale nakon sat i 19 minuta igre.

U prvom setu ključnim se pokazao break u uvodnom gemu, dok je u drugom setu mladi Španjolac napravio break u prvom i sedmom gemu za sigurnih 6-4, 6-2. Alcaraz sada u ovoj godini ima 18 pobjeda i jedan poraz, a u polufinalu će igrati protiv Talijana Jannika Sinnera. Do sada su igrali pet puta, a Španjolac vodi 3-2.

U drugom polufinalu igrat će ruski tenisači Daniil Medvedev i Karen Hačanov.

Medvedev je u četvrtfinalu pobijedio Amerikanca Christophera Eubanksa sa 6-3, 7-5. Peti tenisač svijeta je ostvario pobjedu nakon sat i 29 minuta igre.

Do rezultata 3-3 oba su tenisača držala svoje servise, a Rus je potom osvojio tri gema u nizu, pri čemu je napravio dva “breaka” za 6-3.

U drugom setu Medvedev je poveo 4-2, Amerikanac je vratio break izjednačivši na 4-4, no kod vodstva 6-5 ruski tenisač je novim breakom zaključio meč.

Hačanov je izborio polufinale porazivši Argentinca Francisca Cerundola sa 6-3, 6-2. Medvedev i Hačanov su do sada međusobno igrali četiri puta, a vodi Medvedev s omjerom 3-1.

Kod djevojaka doznali smo prvu finalisticu, to je Kazahstanka Elena Ribakina koja je u polufinalu porazila treću nositeljicu Amerikanku Jessicu Pegulu sa 7-6 (3), 6-4.

Ribakina će u finalu igrati protiv pobjednice susreta između Čehinje Petre Kvitove i Rumunjke Sorane Cirstee.