SportTenis(VIDEO) Alcaraz i Rune sučelit će se u četvrtfinalu

(VIDEO) Alcaraz i Rune sučelit će se u četvrtfinalu

Prvi nositelj Wimbledona Španjolac Carlos Alcaraz plasirao se u četvrtfinale trećeg teniskog Grand Slam turnira sezone nakon što je u susretu osmine finala porazio Talijana Mattea Berrettinija sa 3-6, 6-3, 6-3, 6-3.

Mladi 20-godišnji Španjolac se prvi put u karijeri plasirao u četvrtfinale Wimbledona, nakon što je u prva dva nastupa stigao do drugog i četvrtog kola.

Za pobjedu protiv 27-godišnjeg Talijana, trenutačno 38. tenisača svijeta, trebao je nešto manje od tri sata igre.

Berrettini je dobio prvi set sa 6-3 načinivši break u osmoj igri, no iduća tri su otišla na stranu mladog Španjolca, sva tri rezultatom 6-3.

U drugom setu je Alcaraz napravio break za vodstvo 3-1, u trećem setu za 2-1 i ponovo kod 5-3, a u četvrtom setu pri vodstvu 5-3.

– Znao sam da će biti teško, ali i da ću imati svoje šanse ako ostanem usredotočen, objasnio je Alcaraz.

– Stvarno sam želio doći do četvrtfinala nakon što sam prošle godine ispao u četvrtom kolu, ali sada želim još više, dodao je.

Bio je to njihov četvrti međusobni susret i treća Alcarazova pobjeda.

Prvi nositelj će u četvrtfinalu igrati protiv Danca Holgera Runea koji je pobijedio bugarskog tenisača Grigora Dimitrova s 3-6, 7-6 (6), 7-6 (4), 6-3.

Šesti tenisač svijeta je stigao do pobjede nad 24. igračem s ATP ljestvice nakon tri sata i 24 minute igre.

Dimitrov je bolje ušao u meč, dobio je prvi set, a u drugom je poveo 3-1 uz osvojeni break. Međutim, Rune je vratio gem u osmoj igri, a potom u “tie-breaku” osvojio set. Treći set je također odlučen u 13. igri, a ponovo je otišao na stranu danskog tenisača.

U četvrtom setu, Rune je “brejkom” u šestom gemu riješio pitanje pobjednika plasiravši se u svoj treći četvrtfinale na Grand Slam turnirima. Prva dva puta to mu je uspjelo u Roland Garrosu, no oba puta je poražen.

Alcaraz i Rune, dva 20-godišnjaka, do sada su igrali dva puta međusobno, a rezultat je izjednačen.