Lokalne TemeSportVeoma važna pobjeda visočkih košarkaša u Mostaru

Veoma važna pobjeda visočkih košarkaša u Mostaru

Košarkaši Visokog su u okviru 15. kola A-2 lige grupa Jug ostvarili veoma važnu pobjedu na gostovanju u Mostaru protiv ekipe Akademije J&A. Pobjedom rezultatom 70:66 visočki tim je došao do 11. pobjede iz 12 mečeva i ostao “za petama” ekipi GEN Stara. KK “Visoko” je prvo poluvrijeme dobio rezultatom 32:24, da bi nakon treće četvrtine bilo 51:40 za Visočane. U zadnjih 5 minuta meča domaća ekipa je zaprijetila i rezultatski se približila, no gosti nisu dozvolili eventualni preokret i pobjeda je upisana na konto visočkog tima. U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Spahić sa 22 poena, 17 je dodao Bečirhodžić, a 12 Rizvanović.

U narednom kolu u Visoko dolazi ekipa GEN Star, koja je i jedina do sada savladala naše košarkaše, tako da će to biti i derbi meč koji će najvjerovatnije odlučiti koja će ekipa završiti regularni dio sezone na prvom mjestu A-2 lige grupa Jug.

KK “VISOKO”: Bečirhodžić 17, Rističević 7, Adnan Kevrić 2, Spahić 22, Adin Kevrić 1, Sadiković 3, Rizvanović 12, Muhić, Čelik, Nikolić 6, Vranić, Ihtijarević.