SportNogometVels autogolom eliminisao S.Irsku

Vels autogolom eliminisao S.Irsku

Reprezentacija Velsa plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon pobjede nad Sjevernom Irskom rezultatom 1:0. Utakmica nije bila previše lijepa za oko, ali su obje ekipe mogle do pogotka u prvom poluvremenu. Sjeverna Irska je imala prilike preko Dallasa i Warda, ali je najbliže vodstvu bio Vels. Igrao se 19. minut kada je Ramsey pogodio, ali iz ofsajda, pa je pogodak poništen. U drugom poluvremenu zaprijetili su Ramsey i Bale, koji je fantastično šutirao iz slobodnog udarca u 58. minuti. Golman Sjeverne Irske je krajnjim naporom izvadio loptu iz gola i spasio svoj tim. Velšani su se radovali u 75. minuti i to zbog jednog Garetha, ali ne onog na kojeg ćete prvo pomisliti. Bale je iz punog trka sjajno centrirao u peterac, gdje je nespretno reagovao Gareth McAuley. Reprezentativac Sjeverne Irske je postao pravi tragičar svoje ekipe i autogolom je doveo Velšane pred vrata velikog uspjeha. Do kraja utakmice se ništa nije promijenilo. Irci su pokušavali, ali jalovo. Vels je čuvao prednost i na kraju proslavio veliki uspjeh i plasirao se u četvrtfinale Evropskog prvenstva i to u svom debitantskom nastupu.