Lokalne TemeSportVeliki preokret u Lukama: Nakon 0:2, Bosna pobijedila Stupčanicu 5:4

Veliki preokret u Lukama: Nakon 0:2, Bosna pobijedila Stupčanicu 5:4

U šestom kolu Druge lige Centar na Gradskom stadionu Luke NK Bosna danas je u više nego interesantnoj utakmici pobijedila ekipu Stupčanice iz Olova rezultatom 5:4.

Gosti su poveli u 26.minuti susreta, a već u 29. minuti je bilo 0:2. Tada se činilo da slijedi još jedna blamaža na domaćem terenu.

Međutim nakon toga se bude igrači Bosne i svojom igrom su prisutne na stadionu Luke podsjetili na one najbolje dane ove sportske igre u Visokom. Čomaga je u 37. minuti smanjio na 1:2, Muharemović je poravnao u 43.minuti iz penala. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Čomaga je nastavio golijadu i doveo Bosnu u prvo vodstvo nakon odmora, a u 60.minuti već je bilo 4:2, strijelac je bio Gljiva. Svojim drugim golom Muharemović je povećao vodstvo na 5:2. Gosti su brzim golovima u 70. i 75.minuti smanjili na 5:4 što je na kraju bio i konačan rezultat u odličnoj utakmici u kojoj su gledaoci vidjeli veliki preokret i devet golova.

Narednu utakmicu 7.kola NK Bosna će igrati u Vogošči protiv ekipe Mošćanice.