SportNogometVelež protiv Sarajeva za trofej Kupa BiH

Velež protiv Sarajeva za trofej Kupa BiH

Fudbaleri mostarskog Veleža izborili su plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Poslije mostarskih 4:0, popularni Rođeni su i u revanš susretu koji je odigran na stadionu Tušanj pobijedili Tuzla City s minimalnih 1:0 (1:0).

Prvu priiku na utakmici imali su donaći, ali je šut Džafića zaustavila prečka. Potom je šutirao i Vukušić, ali je loptu ponovo zaustavio okvir gola.

U finišu prvog poluvremena Mostarci su došli do prednosti. U akciji su učestvovali Dejanović i Zvonić, a sigurni egzekutor bio je Vehabović za, ispostavit će se, konačan rezultat uzvratne utakmice polufinala Kupa BiH.

U nastavku Tuzla City i Velež su imali svoje poluprilike, ali se mreže nisu tresle. Mostarci su sa ukupnih 5:0 proslavili plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Nakon pobjede u prvom meču polufinala protiv Igmana iz Konjica rezultatom 2:0, Bordo tim je danas u revanšu na “Grbavici” slavio identičnim rezultatom.

Prvi gol za branioca titule osvajača Kupa BiH postigao je iskusni Krste Velkoski u 29. minutu susreta.

Konačan rezultat postavio je Dal Varešanović u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Finale Kupa Bosne i Hercegovine na rasporedu je 19. maja na stadionu “Bilino polje u Zenici”.

Velež nikada nije osvojio Kup Bosne i Hercegovine, dok je Sarajevo sedam puta slavilo u finalima.