SportNogometVelež nadomak polufinala, prednost za Sarajevo, Borac i Igman

Velež nadomak polufinala, prednost za Sarajevo, Borac i Igman

Odigrane su prve utakmice četvrtfinala nogometnog Kupa BiH.

Momčad Veleža je uvjerljivo nadigrala Široki Brijeg 4:0 i pred uzvrat na Pecari nalaze se jednom nogom u polufinalu.

Nakon što je prva trećina utakmice protekla u dominaciji Veleža, ali bez izglednijih prilika, Nermin Haskić je u 36. minuti pogodio za 1:0.

U nastavku domaći su do vodstva 2:0 došli u 55. minuti kada je s ruba kaznenog prostora pogodio Alen Dejanović.

Osam minuta kasnije Široki je izgubio loptu pred svojim kaznenim prostorom što je iskoristio Haskić i pogodio za 3:0.

Očajnu večer Širokoga zaključio je u 83. minuti Samir Radova, koji je nakon gužve u šesnaestercu zabio za konačnih 4:0.

Nogometaši Sarajeva pobijedili su na Koševu Slobodu 2:0.

Domaći nogometaši su golovima na početku oba poluvremena došli do trijumfa i velike prednosti uoči uzvrata u Tuzli.

Igrači su Sarajeva veći dio meča diktirali tempo i stvarali prilike, dok su i gosti u nekoliko navrata uspjeli da zaprijete, ali je obrana Sarajeva bila na visini zadatka.

Sarajevo je povelo već u 4. minuti golom Čatakovića, koji je dobro reagirao na odbijenu loptu nakon udarca iz kuta sa pet metara zatresao mrežu.

Do kraja su poluvremena obje momcadi imale po nekoliko prilika, a Sarajevo je postiglo još jedan pogodak koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije. U 40. minuti trener Slobode Mladen Žižović dobio je crveni karton zbog prigovora.

Drugo poluvrijeme počelo je pogotkom Sarajeva. Dupovac je šutirao, lopta se odbila do Ahmetovića koji je sa nekoliko metara šalje pod prečku.

U nastavku meča Tuzlaci su pokušali uvođenjem iskusnih Veselinovića i Hisejinovića pojačati napad i pokušati ozbiljnije zaprijetiti golu domaće momčadi, ali većih opasnosti za gol Sarajeva nije bilo.

Osim mečava na Koševu i stadionu Rođeni odigrane su još dvije utakmice četvrtfinala Kupa BiH. Igman iz Konjica svladao je Zvijezdu sa 1:0 golom Sedina Ljuce, dok je Borac u gostima golom Tonija Jovića pobijedio Tuzla City također sa 1:0.

Uzvratne utakmice četvrtfinala Kupa BiH igraju se 16. ožujka.