SportRukometU furioznom drugom poluvremenu Bosna Centrotrans pregazila Slogu iz Doboja

U furioznom drugom poluvremenu Bosna Centrotrans pregazila Slogu iz Doboja

Analiza utakmice: Nakon sat vremena sjajnog rukometa u Visokom, igrači domaće Bosne Centrotrans bukvalno su pregazili ekipu Sloge iz Doboja, koja je u drugom poluvremenu utakmice izgledala potpuno nemoćno naspram odlučnog napada sastavljenog od mladih igrača visočke Bosne Centrotrans.

U takvom tonu je i završena utakmica 28. kola Premijer lige BiH, koja se igrala na parketu dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom.

Prvi dio večerašnje utakmice donio je mnogo uzbuđenja na oba kraja terena. Utakmica koja je na početku bila veoma siromašna golovima, zbog snažnih i grubih odbrana, nakon prvih deset minuta pretvorila se u smjenjivanje serija golova na oba kraja terena, te se iz rezultatskog egala nije moglo predvidjeti koja to ekipa ima snage da napravi veću razliku.

Takvo stanje na terenu potrajalo je sve do posljednjih pet minuta prvog poluvremena, kada stvar u svoje ruke preuzima kapiten domaćih Enes Skopljak, koji uz pomoć dobre odbrane svoje ekipe, sa tri svoja pogotka dovodi Bosnu Centrotrans u prednost od dva gola razlike na dva minuta prije kraja poluvremena. Dobru ulogu u tom slučaju, pored odbrane Bosne, odigrali su Burić i Grujić, koji sa po jednim pogotkom kompletiraju seriju Bosne na 5:1, za vodstvo pri rezultatu 16:13. No, ni gosti se nisu predali do samog kraja te u posljednjim trenucima brzi centar im donosi gol za smanjenje zaostatka i rezultat sličan onom kakav je bio i tokom cijelog prvog dijela, a krajnji rezultat prvog dijela glasio je 16:14.

Drugi dio utakmice donosi nevjerovatan rezultatski preokret, barem kada je riječ o igri domaćeg tima visočke Bosne Centrotrans, koja je totalno različito odigrala ova dva poluvremena. Igra iz prvih pet minuta drugog poluvremena donekle je i ličila na igru obje ekipe iz prvog poluvremena, ali nakon toga nastupa potpuni raspad odbrane gostiju iz Doboja, dok na drugoj strani Grujić, Skopljak i društvo briljiraju kako u fazi odbrane, tako i u fazi napada. Dvadeset minuta prije kraja utakmice Visočani su imali zaista značajnu prednost, koja je do kraja utakmice samo rasla, sa izuzetno dugim periodima golgeterskog posta gostiju, jer je odbrana visočkog tima funkcionisala besprijekorno, a vođena sjajnim golmanom Hadžićem.

Posljednjih deset minuta utakmice odigrali su Visočani rutinski, dotjerivajući svoj rezultat kako bi popravili gol razliku u slučaju bodovnog izjednačenja na tabeli, te su sa nekolicinom prekrasnih golova zadovoljili i visočku publiku, završivši utakmicu u pobjedničkom tonu rezultatom 37:21.

Ovim rezultatom ekipa iz Doboja, koja je cijelu sezonu odigrala pretežno dobro, bukvalno je pregažena u Visokom, a visočki teren je izgledao baš kao u zlatna vremena visočkog rukometa kada su se svi klubovi bojali doći na megdan visočkoj Bosni.

Najzaslužniji za ovakav trijumf visočke Bosne Centrotrans svakako su bili Grujić sa devet pogodaka i kapiten Skopljak sa osam pogodaka, ali ništa manju ulogu odigrali su i Spahić sa pet, Limo, Čabaravdić i Burić sa po tri, te Mušinbegović, Imamagić i Bečak sa po dva pogotka.

Veliku zaslugu ima i ostatak ekipe koji je odigrao fenomenalnu odbranu u ključnim trenucima utakmice, koji je bio predvođen golmanom Hadžićem koji je upisao devet odbrana na ovom susretu, a svoj doprinos dao je i Žiga sa četiri odbrane.

Ipak, saznavši rezultate drugih utakmica koje su odigrane u međuvremenu, u kojima su postignuti nevjerovatni rezultati Visočani će teškom mukom doći do ostvarenja zacrtanog cilja – opstanka u Premijer ligi BiH. Sarajevska Bosna i Krajina uspjele su postići nemoguće rezultate u ovom kolu, te su tako Studenti slavili protiv Dervente, dok su Cazinjani uspjeli savladati Izviđač, što dodatno pogoršava situaciju za rukometaše iz Visokog, barem kada je riječ o opstanku u društvu najboljih rukometnih klubova BiH.

Nadamo se da ova visoka pobjeda visočkih rukometaša neće biti samo pirova pobjeda, te da će do kraja prvenstva ovi momci ostvariti zacrtani cilj. Bosna Centrotrans je, u ovom trenutku, najozbiljniji kandidat za opstanak u Premijer ligi BiH, no ponovo sve zavisi od narednog kola u kojem se sastaju sa direktnim konkurentom, ekipom Zrinjskog, koja se također nalazi na granici opstanka u društvu najboljih. Također, postoji još nekoliko kalkulacija u kojima bi Visočani ostali premijerligaški sastav, no puno toga nemogućeg se dešava u izuzetno čudnoj završnici prvenstva BiH i teško se nadati takvim raspletima utakmica, te će Visočani morati da učine sve što je u njihovoj moći da savladaju narednog protivnika i obezbijede opstanak.

Naredna utakmica Bosne Centrotrans i naš naredni prenos su na programu u subotu, 23. aprila, vjerovatno sa početkom u 19:00 sati, a ovaj susret će Visočani igrati pod izuzetnim pritiskom na gostujućem terenu.

Sve u svemu, njihov ukupni rezultat ove sezone zavisit će od tog gostovanja i svi fanovi rukometnog kluba iz Visokog, sigurni smo, budnim okom će pratiti razvoj situacije na tom meču.

Mi ovom prilikom najavljujemo ekskluzivni prenos te utakmice, koju ćete moći pratiti u izravnom tekstualnom prenosu samo na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba, kako ste to mogli činiti i tokom cijele sezone.

Ovim informacijama završavamo naš današnji prenos, nadajući se najboljem mogućem rezultatu za visočku Bosnu Centrotrans do kraja prvenstva. Sa vama su večeras bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a uz prijatan sportski pozdrav želimo vam ugodnu noć.

KRAJ UTAKMICE: I kraaaaj. Visočani su nevjerovatnom igrom u drugom poluvremenu uspjeli da dođu do preokreta i nove pobjede, kao i bodova koji bi mogli vrijediti opstanka u društvu najboljih rukometnih klubova BiH i naredne sezone.

Bukvalno razbivši protivnika, sa čak 16 golova prednosti, mladi visočki rukometaši su u laganom ritmu priveli ovu utakmicu kraju, te krajnji rezultat glasi 37:21.

U nastavku detaljna analiza susreta i najava naredna dva kola koja odlučuju sudbinu visočkih rukometaša.

59’ – Bečak je uspio pogoditi još jednom u prethodnim napadima i Bosna Centrotrans je najveću prednost na ovoj utakmici dosegla pri rezultatu 37:20.

Ipak, nakon dugo vremena i gosti uspijevaju da postignu svoj novi pogodak, te se čini da će utakmica biti završena rezultatom 37:21.

58’ – Novi golovi Visočana, Limo i Spahić su u prehodna dva minuta postigli po jedan pogodak i time stavili šlag na tortu pobjede visočkog tima koji je došao do izuzetno vrijednih bodova.

Trenutni rezultat glasi 36:20.

55’ – Pet minuta je do kraja susreta, a Bosna Centrotrans neumoljivo rešeta mrežu svog protivnika, pokazujući da je dostojna Premijer lige BiH. Rezultatska prednost iz minute u minut raste, te je sa dva vezana pogotka Imamagić doveo Visočane u prednost od 14 golova razlike, pri rezultatu 34:20.

54’ – Još jedan mladi igrač visočkog tima se upisao u listu strijelaca. Ovog puta je to bio Imamagić, koji postiže svoj prvi gol za rezultat 33:20.

No, sve je to zasluga golmana Hadžića, koji je u posljednjim minutama napravio neka prava čuda na golu Bosne, upisavši pet novih odbrana.

53’ – Tamo gdje je stao Grujić, koji u ovim trenucima odmara na klupi visočkog tima, nastavlja mladi Čabaravdić koji ga je zamijenio na parketu. Serija Bosne Centrotrans od 3:0, od čega je dva gola postigao Čabaravdić, dovodi Visočane do ubjedljivo najveće prednosti na utakmici.

Trenutni rezultat glasi 32:20, sedam minuta prije kraja utakmice.

52’ – U mladim, domaćim igračima leži najveća snaga visočkog tima, a da je tako dokazuje i mladi Čabaravdić koji svojim novim pogotkom dovodi Bosnu u najveću prednost od jedanaest golova razlike pri rezultatu 31:20.

51’ – Nakon kratke pauze svoj golgeterski učinak popravlja i Skopljak, kapiten visočke Bosne Centrotrans, čovjek koji je odlučio izuzetni preokret Bosne u ključnim trenucima. Trenutni rezultat glasi 30:20.

50’ – Ulazimo u posljednjih deset minuta utakmice, u čijim neizvjesnim počecima nismo mogli ni naslutiti ovako ubjedljivu igru Visočana, koji sada vode sa devet golova razlike.

Ipak, u ovim trenucima nešto mirnija igra i na obje strane terena se razmjenjuju golovi, te nakon Grujićevog svoj novi gol postižu i gosti za rezultat 29:20.

48’ – Baš kako smo i kazali maločas, teško da golovi gostiju mogu učiniti previše na ovoj utakmici pored raspoloženog napada Visočana, a Grujić to i dokazuje novim pogotkom za rezultat 29:19.

47’ – Uspjeli su gosti nekako prevladati svoj psihološki pad i počeli su postizati pogotke, no čini se da trinaest minuta do kraja utakmice neće biti dovoljno za njihov potpuni povratak, posebno pored veoma raspoloženog napada visočkog tima.

Trenutni rezultat glasi 28:19.

46’ – Nakon gotovo osam minuta golgeterskog posta gosti iz Doboja uspijevaju barem nakratko smanjiti svoj zaostatak za visočkim timom, no u igru su se uključile i mlade snage visočke Bosne, te u ovim trenucima razliku od plus deset održava mladi Bečak, koji svojim prvim pogotkom rezultat psotavlja na 28:18.

45’ – Odbrana Bosne Centrotrans je sjajna mašina u ovim trenucima, koja ne propušta niti jednu priliku da zaustavi svog protivnika. A na drugoj strani terena ponovo izvrstan napad i novi gol Grujića za najveću prednost Visočana na ovoj utakmici.

Plus deset za visočke rukometaše, a rezultat glasi 27:17.

44’ – Nerješiva enigma za odbranu Sloge večeras je Grujić, koji fenomenalno igra na ovoj utakmici, baš onako kako je i potrebno jednom timu koji se bori za opstanak. Novi njegov pogodak i novo povećanje vodstva Bosne Centrotrans, koja na polovini drugog dijela vodi sa devet golova razlike.

28:17 glasi trenutni rezultat.

42’ – Ni minuta odmora ne pomaže Dobojlijama, koji su definitivno pogubili sve konce u svojoj igri, a Bosna Centrotrans nastavlja da rešeta mrežu gostujuće ekipe. Ovog puta Čabaravdić je precizan i svojim prvim pogotkom vodi Bosnu u novu najveću prednost pri rezultatu 25:17.

41’ – Dvadesetak minuta je ostalo do kraja večerašnje utakmice u Visokom, a Bosna Centrotrans je u ovim trenucima nezaustavljiva i jednostavno Dobojlije ne mogu da pronađu efikasan odbrambeni mehanizam kojim bi zaustavili sjajnu partiju napadački nastrojene Bosne u ovim trenucima.

Nevjerovatno je da nakon izuzetno neizvjesnog prvog dijela utakmice Visočani strašnim zalaganjem dolaze do izuzetne prednosti, a novi pogodak je postigao Limo i Bosna Centrotrans se polagano penje na novu najveću prednost od plus sedam golova.

Trenutni rezultat od 24:17 i trenutna izuzetno napadačka forma Visočana primorava trenera Sloge na novi time-out, kako bi pokušao da smiri svoje igrače pred navalom visočkog tima.

38’ – Grujiiiić!!!! Bosna je napokon počela krupnim koracima, na krilima mnogobrojnih navijača, koračati ka novoj pobjedi i izuzetno važnim bodovima na ovoj utakmici. Grujić svojim novim pogotkom dovodi Bosnu Centrotrans u najveću prednost pri rezultatu 22:16. No, ubrzo gosti uzvraćaju novim pogotkom, te smanjuju prednost, ali Grujić je večeras neumoljiv i njegovi pogoci znače povećanje prednosti visočkog tima.

Svojim novim pogotkom i ličnom serijom od 2:0 Grujić ponovo dovodi Bosnu u najveću prednost od plus šest razlike, pri rezultatu 23:17.

36’ – Dva brza gola na obje strane terena, te nakon što je Skopljak donio Bosni Centrotrans najveću prednost na utakmici, gosti uspijevaju malo amortizovati tu prednost i smanjuju je novim pogotkom.

Ipak, tu je i odličan napad Visočana, te Burić realizuje svoju novu šansu za ponovnih plus pet visočkog tima.

35’ – Nevjerovatno dobra igra Visočana na startu drugog dijela utakmice. Desio se određeni psihološki pad u igri gostiju iz Doboja i Visočani to izuzetno znalački koriste kako bi efektno povećavali svoju prednost do maksimuma. Minutu ranije Limo je svojim prvim pogotkom vratio Bosni prednost od plus četiri, ali ponovo je kapiten Visočana sjajan, te novi gol Skopljaka znači i novo najveće vodstvo domaćeg tima na ovoj utakmici.

Rezultat u ovim trenucima glasi 20:15 i Bosna Centrotrans se ozbiljno približava bodovima vrijednim opstanka.

33’ – Skopljaaak! Sjajnu partiju pruža večeras kapiten domaćeg tima, koji je i bio inicijator serije visočkog tima za veliko vodstvo. Novi njegov, šesti ukupno, pogodak na ovoj utakmici dovodi Bosnu u najveće vodstvo pri rezultatu 18:14.

Ipak i gosti uspijevaju uzvratiti brzim napadom, te rezultat u ovim trenucima glasi 18:15.

31’ – Nakon kratke pauze nastavlja se susret 28. kola Premijer lige BiH između visočke Bosne Centrotrans i Sloge iz Doboja. Prvi dio utakmice koja se večeras igra u Visokom donio nam je mnogo dobrog rukometa i neizvjesnosti, a nadamo se da ćemo dobra igra oba tima potrajati i u drugom dijelu utakmice.

Na startu drugog dijela Visočani su imali prvi napad, koji uspješno realiziraju i uspijevaju povratiti svoju najveću prednost, koju su napravili i na kraju prvog dijela. Precizan je bio ponovo Grujić, kao i na kraju prvog poluvremena, te je Bosna sada u prednosti od tri gola razlike, pri rezultatu 17:14, što je veoma značajna prednost za ovakvu utakmicu.

____________________________________________________

Analiza prvog dijela utakmice: Prvi dio utakmice koju večeras u Visokom igraju domaća Bosna Centrotrans i gostujuća Sloga iz Doboja donio je mnogo uzbuđenja na oba kraja terena. Utakmica koja je na početku bila veoma siromašna golovima, zbog snažnih i grubih odbrana, nakon prvih deset minuta pretvorila se u smjenjivanje serija golova na oba kraja terena, te se iz rezultatskog egala nije moglo predvidjeti koja to ekipa ima snage da napravi veću razliku.

Takvo stanje na terenu potrajalo je sve do posljednjih pet minuta prvog poluvremena, kada stvar u svoje ruke preuzima kapiten domaćih Enes Skopljak, koji uz pomoć dobre odbrane svoje ekipe, sa tri svoja pogotka dovodi Bosnu Centrotrans u prednost od dva gola razlike na dva minuta prije kraja poluvremena. Dobru ulogu u tom slučaju, pored odbrane Bosne, odigrali su Burić i Grujić, koji sa po jednim pogotkom kompletiraju seriju Bosne na 5:1, za vodstvo pri rezultatu 16:13, no ni gosti se nisu predali do samog kraja te u posljednjim trenucima brzi centar im donosi gol za smanjenje zaostatka i rezultat sličan onom kakav je bio i tokom cijelog prvog dijela.

Krajnji rezultat prvog dijela glasi 16:14 u korist Visočana, ali to sigurno neće biti kraj ove neizvjesne rukometne utakmice, koju večeras gledamo u Visokom.

Odbrana Bosne Centrotrans na početku utakmice je donekle štimala, da bi nakon pete minute došlo do nekoliko propusta koji su psihološki utjecali na blagi raspad odbrane visočkog tima. Ipak, u ključnim trenucima tokom posljednjih 10 minuta Visočani igraju fenomenalno u odbrani i dolaze do vrijedne prednosti od dva gola razlike. Žiga i Hadžić su također, na golu Bosne, dali svoj doprinos sa šest odbrana, od kojih je Žiga upisao četiri.

Najefikasniji igrači u visočkom timu bili su Skopljak sa pet pogodaka, sjajni mladi Spahić sa četiri, a Grujić je još dodao tri pogotka.

Nadamo se da ćemo i u nastavku gledati dobar rukometni duel, u kojem će Visočani igrati bolju igru i na kraju trijumfovati za veoma važne bodove, koji bi mogli značiti opstanak u društvu najboljih.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Završeno je veoma neizvjesnih prvih 30 minuta utakmice 28. kola Premijer lige BiH između ekipa RK Bosna Centrotrans i RK Sloga, koja se večeras igra u dvorani Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom.

Iako smo tokom cijelog prvog poluvremena gledali veoma neizvjesnu utakmicu, ipak Visočani uspijevaju da dođu do nešto značajnije prednosti na samom kraju poluvremena.

Nakon serije od 4:0, u kojoj je posljednji gol u posljednjem napadu za Visočane postigao Grujić, Bosna Centrotrans pravi najveće vodstvo jednog tima na ovoj utakmici pri rezultatu 16:13. No, ni gosti nisu ostali dužni te nekoliko trenutaka prije kraja prvog poluvremena brzi centar Dobojlija odlučuje konačni rezultat prvog dijela koji glasi 16:14.

U nastavku kratka pauza, analiza prvog dijela i statistički podaci, te naravno nastavak uživo prenosa utakmice samo na portalu Visoko.co.ba.

29’ – Minut prije kraja prvog dijela utakmice Visočani zahvaljujući sjajnoj odbrani prave seriju od 3:0 i prelaze u vodstvo koje bi moglo biti značajno za nastavak utakmice. Trenutni rezultat glasi 15:13, a sjajni kapiten visočkog tima je postigao posljednji pogodak i pokazao odlučnost u ključnim trenucima utakmice.

Posljednji napad u ovom poluvremenu imat će igrači Bosne Centrotrans.

28’ – Dvije minute nakon što je Skopljak napravio rezultatski egal, nakon sjajne odbrane Visočana izrodio se i dobar napada na drugom kraju terena. Ovog puta precizan Burić, čiji doprinos u dosadašnjem toku meča je falio, te Bosna u novom vodstvu pri rezultatu 14:13.

26’ – Skopljaaak! Ponovo sjajan šut kapitena visočke ekipe, koji se razigrao pred kraj prvog dijela i koji održava rezultatski egal na ovoj utakmici. Ovog puta pogodio je iz sedmerca, te rezultat u ovim trenucima glasi 13:13.

Izuzetno neizvjestan prvi dio utakmice 28. kola Premijer lige BiH večeras u Visokom, ali baš onako kako smo i očekivali.

25’ – Pet minuta je do kraja prvog dijela utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Sloga, a kapiten domaćih Skopljak odlučio je preuzeti odgovornost u svoje ruke. Novo izjednačenje nakon pogotka Skopljaka i rezultat glasi 12:12.

Ipak, pola minute kasnije i gosti uspijevaju postići novi pogodak, te upisati novo vodstvo pri rezultatu 12:13.

24’ – Jedanaest minuta nakon što su visočki rukometaši uspjeli upisati prvo vodstvo na utakmici, gosti iz Doboja uspijevaju da povrate vodstvo u svoje ruke. Serijom od 0:2 Dobojlije su ponovo u minimalnoj prednosti u odnosu na Visočane, a rezultat u ovim trenucima glasi 11:12.

23’ – Gosti i dalje ne dozvoljavaju Visočanima da naprave neku veću seriju kako bi se odvojili na neku značajniju prednost, te ponovo ovu neizvjesnu utakmicu čine još neizvjesnijom. Sedam minuta prije kraja prvog dijela, rezultat ponovo izjednačen i glasi 11:11.

22’ – Minut pauze je gotov i odmah nakon tog kratkog prekida novi gol Mušinbegovića i novo vodstvo Visočana pri rezultatu 11:10.

22’ – Gosti ponovo uzvraćaju, već drugi put na utakmici, serijom od 0:2, nakon što su Visočani prethodno uspjeli da pređu u vodstvo praveći seriju 2:0. Veoma neizvjesna utakmica u dosadašnjem toku i zaista gledamo uzbudljiv rukomet na parketu visočke dvorane večeras. O tome govori i trenutni rezultat od 10:10.

Ipak, trener domaćeg tima, Zdenko Antović, zatražio je time-out pred kraj prvog dijela utakmice, kako bi malo smirio svoju ekipu koja dosta srlja u napadu, ponekad i nepromišljeno. No, svakako treba pohvaliti napore Visočana u odbrani koja je sada znatno bolja.

20’ – Novi gol gostiju iz Doboja za smanjenje prednosti visočkog tima. Ponovo je samo jedan gol prednost Visočana, a rezultat glasi 10:9.

19’ – Desetak minuta ostalo je do kraja prvog poluvremena, a u sam tok utakmice ponovo se vratio i mladi Spahić koji novim pogotkom ponovo radi seriju 2:0 za visočki tim i dovodi Bosnu Centrotrans ponovo na plus dva.

Dakle, trenutni rezultat glasi 10:8.

18’ – Grujiić. Novi pogodak za novo vodstvo Visočana. U ovim trenucima rezultat glasi 9:8.

17’ – Nakon završene minute pauze, gledali smo još minut “praznog hoda” obje ekipe na parketu. Ipak, posljednjih 30 sekundi donosi ekspresni povratak gostujuće ekipe, koja serijom od 0:2 vraća utakmicu u rezultatski egal i postavlja rezultat na 8:8.

15’ – Polovina prvog dijela utakmice je iza nas i prvo veće vodstvo na utakmici realizuju Visočani, te nakon Grujića svoj prvi pogodak postiže i veteran Mušinbegović, koji i jeste jedno od pojačanja za vrijeme zimske pauze, doveden kako bi donio stabilnost ekipi u ključnim momentima.

Mušinbegovićevim pogotkom Bosna dolazi na plus dva, pri rezultatu 8:6, što trenera Sloge tjera da pozove time-out, kako bi malo smirio svoju ekipu koja se nalazi u nešto slabijoj formi proteklih pet minuta.

13’ – Nakon trinaest minuta igre na večerašnjoj utakmici u Visokom prvo vodstvo domaćina. Proradio je napokon i kvalitetni Grujić, jedan od ponajboljih pojedinaca visočkog rukometnog kolektiva, koji svojim prvim pogotkom dovodi Bosnu Centrotrans u prvo vodstvo pri rezultatu 7:6.

11’ – Skopljaaak! Drugi pogodak kapitena visočkog tima na ovoj utakmici za novo izjednačenje. Nakon deset minuta utakmice gledamo veoma neizvjesnu partiju u kojoj je teško procijeniti koja ekipa će prva napraviti ozbiljniju razliku i da li će se to uopće desiti do kraja utakmice.

Trenutni rezultat glasi 6:6.

10’ – Brzo se igra na parketu visočke dvorane i redaju se golovi na obje strane. Novi gol Sloge i novo minimalno vodstvo pri rezultatu 5:6.

9’ – Iako su veoma dobro u odbrani otvorili utakmicu Visočani su u posljednjim minutama počeli popuštati pred kvalitetnim protivnicima. Posebno nakon isključenja Lime rupe u odbrani su postale veće, što Dobojlije koriste i dolaze do novog gola.

No, sjajnu igru na početku utakmice igra Spahić, koji postiže svoj novi pogodak i izjednačava rezultat na 5:5.

8’ – Novi gol Bosne Centrotrans i novo izjednačenje u veoma ujednačenom startu ove utakmice. Ovog puta precizan je bio Skopljak koji svojim prvim golom postavlja rezultat na 4:4.

7’ – Gledamo veoma brzu igru na oba kraja terena, koja rezultuje i brzim golovima. Za izjednačenje i novi gol Bosne Centrotrans precizan je bio Burić, koji je rezultat postavio na 3:3, no samo nekoliko trenutaka kasnije i efektivan napad gostiju za novo vodstvo pri rezultatu 3:4.

U ovim trenucima Bosna igra sa igračem manje, jer je nakon jednog grubljeg starta Limo isključen na dvije minute.

5’ – Pet minuta utakmice iza nas je, a gosti i pored dobre odbrane visočkog tima uspijevaju pronaći rupe u odbrani Bosne Centrotrans. Novi gol i novo vodstvo Sloge, pri rezultatu 2:3.

4’ – Igrači Bosne Centrotrans veoma dobro su otvorili ovaj meč i igraju zaista odličan rukomet na samom startu, posebno kada je riječ o odbrani gdje je Žiga već upisao dvije vezane odbrane, što bi moglo biti ključno jer je učešće golmana izostalo u prošloj utakmici kao prevaga u porazu Visočana.

Ipak, gosti efektivno koriste svoje prilike i dolaze do novog pogotka, no precizan je ponovo i Spahić te je rezultat ponovno izjednačen i glasi 2:2.

2’ – Prvi napad imali su gosti, koji u veoma kratkom roku realiziraju taj napad, ali slijedi odgovor i na drugoj strani gdje Spahić pogađa za izjednačenje. Trenutni rezultat glasi 1:1.

1’ – I prije nekoliko trenutaka na parketu dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom počela je utakmica 28. kola Premijer lige BiH između ekipa RK Bosna Centrotrans i RK Sloga Doboj. Visočani imaju veliki motiv da pobijede u ovoj utakmici i dođu do novih bodova koji bi vrijedili opstanka, ali to moraju uraditi tako što će pobijediti ove sezone izuzetno kvalitetnu ekipu Sloge.

Pred nama je sat vremena izuzetnog rukometa, stoga uživajte uz prenos samo na portalu Visoko.co.ba.

Do kraja prvenstva u Premijer ligi Bosne i Hercegovine za rukometaše ostala su tri kola, a pred visočkim rukometašima je veoma težak zadatak do ostvarenja ovosezonskog cilja – opstanka u društvu najboljih rukometnih klubova BiH. Nakon što su propustili priliku u prethodnom kolu protiv sarajevske Bosne, kada su poraženi u Sarajevu rezultatom 29:27, Visočani će večeras na svom terenu imati veoma težak zadatak da iznude bodove protiv izuzetno stabilne i uigrane ekipe Sloge iz Doboja.

Ekipa koja je u dosadašnjem toku prvenstva ostvarila iznenađujući rezultat od petnaest pobjeda, deset poraza i jednog remija, koji im je donio peto mjesto na tabeli i siguran završetak sezone, večerašnji je veoma težak protivnik visočke ekipe. Dobojanska Sloga tako je uspjela ove sezone ostvariti čak 46 bodova, zbog čega se i nalaze među top pet ekipa u ovoj sezoni Premijer lige BiH za rukometaše.

S druge strane, domaća ekipa Bosna Centrotrans nekoliko puta je propustila sjajne prilike za sigurnu završnicu prvenstva, u svojoj borbi za opstanak u društvu najboljih i naredne sezone. Ipak, nakon 27. odigranih kola Visočani ponovo imaju dobre šanse da se nađu među najboljim klubovima BiH i naredne sezone, te sa devete pozicije koju trenutno zauzimaju na tabeli sa 35 ostvarenih bodova mogu da se, ukoliko večeras pobjede, nadaju dobrom završetku sezone.  No, pred njima je izuzetno teška borba u utakmici koja im predstoji, kako bi naredna dva kola dočekali u nešto mirnijoj atmosferi, posebno jer ih u narednom kolu očekuje utakmica protiv direktnog konkurenta, ekipe Zrinjskog.

Pred ovu utakmicu, na svom facebook profilu, trener visočkog kluba Zdenko Antović najavio je ovaj za Visočane izuzetno važan meč:

“Nije greška, 28. kolo rukometnog šampionata se igra u utorak. Visočanima samo pobjeda otvara uspješan šampionat 2015/16. Dobojlijama je bez obzira na rezultat zagarantovana iznenađujuća i odlična peta pozicija u šampionatu.”

Sve to je zasigurno odlična najava za izuzetan rukometni spektakl koji nas večeras od 18:00 sati očekuje u dvorani Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom. Visočki rukometaši će zasigurno imati blagu psihološku prednost zbog domaćeg terena i svoje publike, koja će im uliti dodatno samopouzdanje, ali kako je sa druge strane ekipa Sloge koja igra izuzetno kvalitetan rukomet ove sezone i koja je Bosnu porazila u prvom dijelu prvenstva rezultatom 24:21 u utakmici koja se igrala u Doboju, vjerovatno ćemo gledati rovovsku borbu na parketu nove visočke dvorane.

Ovu utakmicu, kao i sve koje su tokom ove sezone odigrali visočki rukometaši, moći ćete pratiti na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba, jedinom pravom izvoru informacija iz Visokog i okoline, a vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić očekuju izuzetno dobru atmosferu na terenu i utakmicu za pamćenje, u kojoj će Visočani osigurati svoj opstanak.

Stoga je to prava preporuka da od 18:00 sati budete ispred vaših tableta, računara i mobitela, uz portal Visoko.co.ba, na kojem vas očekuje rukometni spektakl RK Bosna Centrotrans – RK Sloga.