SportNogometVatreni slavljem u Rigi došli nadomak plasmana na Euro

Vatreni slavljem u Rigi došli nadomak plasmana na Euro

Hrvatska nogometna reprezentacija napravila je veliki korak ka plasmanu na Euro pobjedom u Rigi protiv Latvije 2:0 u pretposljednjem susretu skupine D kvalifikacija za nastup na europskoj smotri.

Vatreni su pitanje pobjednika riješili na samom otvaranju dvoboja pogocima Lovre Majera u sedmoj minuti i Andreja Kramarića u 16. minuti.

U ranije odigranom susretu ove skupine Wales je remizirao s Armenijom. Prije posljednjih utakmica drugoplasirana Hrvatska ima dva boda više od trećeg Walesa i sve dvojbe rješava ako u utorak 21. listopada, u Zagrebu svlada Armeniju. Može Hrvatska ostati druga i ako ne svlada Armeniju, ali u tom slučaju ovisi o dvoboju Velšana i Turaka.

Ogled u Rigi bio je riješen nakon samo šesnaest minuta igre jer je toliko Hrvatskoj trebalo za dva pogotka. U sedmoj minuti Lovro Majer je zabio za 1:0, a u 16. je na 2:0 povećao povratnik nakon ozljede Andrej Kramarić.

Nije dugo trebalo Hrvatskoj za pogodak u Rigi, kao i na Rujevici Latvija je opet brzo kapitulirala. U sedmoj minuti je krenula akcija od Modrića, dok je potom Ivanušec pronašao Majera koji je pogodio suprotni kut domaćih vrata za 1:0 Hrvatske.

Nastavila je Hrvatska i nakon pogotka stiskati suparnika, napadati i tražiti drugi pogodak. U 12. minuti novi je pokušaj imao Majer, dok se u 16. minuti drugi put zatresla domaća mreža. Nisu uspjeli Latvijcu raščistiti situaciju u svom šesnaestercu, a onda je Kramarić potegnuo i pogodio za 2-0.

Stanje na ljestvici prije posljednjeg kola je takvo da je Turska i dalje prva sa 16 bodova, a ta je reprezentacija i ranije osigurala prolazak na Euro.

Hrvatska je druga sa 13 bodova, dva više od Walesa uoči posljednjih utakmica. Vatreni opet imaju sve u svojim rukama i domaćom pobjedom protiv Armenije 21. studenog na Maksimiru mogu osigurati plasman na kontinentalnu smotru sljedeće godine u Njemačkoj. Istoga dana Wales pred svojim navijačima igra protiv Turske.