SportNogometValencia i Atletico u četvrtfinalu Kupa Kralja

Valencia i Atletico u četvrtfinalu Kupa Kralja

Nogometaši Valencije plasirali su se u četvrtfinale Kupa Kralja. Poslije 1:1 u gostima, Valencia je na Mestalli s 4:0 razbila Las Palmas i s ukupnih 5:1 prošla u četvrtfinale. Vietto je u 30. minuti načeo mrežu gostiju, a isti igrač je u trećoj minuti nastavka povisio na 2:0. Već u 54. minuti Nemanja Maksimović je zabio za 3:0, da bi Vietto u 66. minuti kompletirao hat-trick i postavio konačnih 4:0. Nogometaši Atletico Madrida se bez većih problema na svom stadionu savladali Lleidu sa 3:0 u okviru osmine finala Kupa Kralja. Jorgandžije su već u prvom meču upisali pobjedu od 0:4, pa su sada samo odradili rutinski posao i tako osigurali nastup u sljedećem krugu ovog takmičenja. Prvo poluvrijeme ovog susreta nije donijelo niti jedan pogodak iako su Madriđani dominirali terenom. Međutim, u drugih 45 minuta smo imali priliku vidjeti čak tri pogotka u mreži Lleide. Prvi pogodak za Atletico postigao je Carrasco u 57. minutu susreta na asistenciju Diega Coste. Nastavili su domaćini sa boljom igrom, pa su svoje vodstvo udvostručili kada je gol postigao Gameiro u 74. minuti na dodavanje Corree. Konačnih 3:0 postavio je Vitolo u 81. minuti.