SportRukometHerojska pobjeda rukometaša Bosne u Živinicama

Herojska pobjeda rukometaša Bosne u Živinicama

Sve čestitke mladim momcima koji su u toku utakmice gubili i po 5 golova razlike ali su smogli snage za preokret i onda pokazali karakter održavajući prednost.

Najbolji u redovima Bosne danas je bio Balta sa 6 postignutih golova, dok su Imamagić i Limo postigli po 5. Na golu je briljirao sjajni Ismar Hadžić sa čak 15 uspješnih odbrana, iako moramo istaći izvanredno zalaganje kompletne ekipe u fazi odbrane koja je igrala u formaciji 6:0.

Naredni protivnik Bosne je RK Vogošća u srijedu 14. oktobra. Vogošća je uz Izviđač sigurno najjači tim u Premijer ligi, pa je i to uz ovaj današnji sjajan rezultat u Živinicima, dobar razlog svima nama da dođemo podržati ove mlade momke.

Hvala što ste bili uz naše rukometaše i naš portal danas. Visoko.co.ba je jedini portal uz koji možete uživo pratiti nastupe istaknutih visočkih klubova, pa vas stoga pozivamo da i dalje ostanete uz nas da skupa slavimo nove pobjede.

IZ MINUTE U MINUT:

POBJEDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA – Završena je utakmica u Živinicama, Bosna u finišu ipak dolazi do pobjede 26:27. Blago rečeno herojska pobjeda naših rukometaša koji su osim protiv domaćina morali igrati i protiv “raspoloženih” sudija.

58’ – Sudijski kriterij napokon dao efekta i domaćin je izjednačio na 26:26. Opet drama visočkih rukometaša. Zadnjih desetak minuta konstantno smo imali igrača manje uz  nekoliko dosuđenih sedmeraca u korist Konjuha.

57’ – Domaćin pogađa iz sedmerca i smanjuje vodstvo Bosne. Rezultat 25:26. Ponavlja se utakmica iz Cazina.

56’ – Bosna i dalje vodi protiv sudija i Konjuha, rezultat 24:26. Bosna u jednom trenutku je igrala sa čak dva igrača manje, ali ni to još uvijek ne pomaže domaćinu.

54’ – Sudije ponovno isključuju igrača Bosne, te će Bosna naredne dvije minute imati igrača manje na terenu. Rezultat 23:25 uz obilatu pomoć sudija domaćinima.

52’ – Sudije nisu dekocentrisale Bosnu, ponovno imamo vodstvo dva razlike 22:24.

49’ – Domaćin stiže na gol zaostatka nakon što su sudije malo promijenile kriterij. Rezultat 22:23.

46’ – Povećali smo prednost na tri gola, rezultat 20:23.

44’ – Bosna na terenu djeluje vrlo iskusno i čuva prednost već desetak minuta. Rezultat 20:22.

42’ – I dalje isti tempo, i dalje dva gola prednosti za Bosnu, rezultat je 19:21.

40’ – Igra gol za gol, što nam trenutno odgovara jer čuvamo prednost 18:20.

38’ – I dalje čuvamo dva gola prednosti. Rezultat 17:19. Domaćin postigao tek prvi gol u drugom poluvremenu, dok je naša ekipa zabila 4.

36’ – Bosna povećala prednost na dva gola, vodimo 16:18.

34’ – Bosna nastavila gdje je stala u prvom poluvremenu i prvi put povela. Rezultat 16:17.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – Sjajna završnica prvog poluvremena Bosne. U posljednje dvije minute u potpunosti su se vratili u igru i smanjili zaostatak na samo gol prednosti. Na odmor se ide rezultatom 16:15 u korist domaćina.

Zadnjih 10 minuta naša odbrana je zaigrala puno bolje na čelu sa golmanima Hadžićem i Omanovićem. Nakon njihovih sjajnih odbrana igrači Bosne su dali puno lakih golova, a najviše se istakao Balta  koji je prvi strijelac sa 5 postignutih golova. Golman Ismar Hadžić skupio je do sada 6 odbrana. U drugom poluvremenu sve je otvoreno, a Bosna ako zadrži igru iz zadnjeg dijela utakmice sigurno može i do sva tri boda.

28’ – Dva minuta do kraja prvog poluvremena Bosna dodatno smanjila, rezultat je 16:13.

21’ – Bosna smanjila prednost Konjuha na 4 gola, rezultat je 13:9. Do sada se u redovima Bosne najviše ističe mladi Sead Sirčo koji je iskoristio priliku koja mu je ukazana.

14’ – Konjuh i dalje vodi, rezultat 10:5.

10’ – Konjuh povećao razliku, trenutno vodi 6:2.

7’ – Bosna zaostaje već tri gola na početku, trenutni rezultat 4:1 za Konjuh.

4’ – Domaćini bolje otvorili utakmicu i imaju prednost od 2:1

1’ – POČELA JE UTAKMICA U ŽIVINICAMA

rkbosna-zivinice2

_______________________________________________________________________

U četvrtom kolu rukometne Premijer lige BiH RK Bosna Centrotrans otputovala je u goste u Živinice gdje će igrati protiv domaće ekipe RK Konjuha. U prošlom kolu Bosna je odigrala neriješeno protiv Prijedora i večeras će pokušati nadoknaditi ono što su propustili na domaćem terenu.