SportNogometU nevjerovatnom susretu Visočani stigli do velike, treće vezane pobjede: FK Radnički...

U nevjerovatnom susretu Visočani stigli do velike, treće vezane pobjede: FK Radnički – NK Bosna 2:4

KRAJ UTAKMICE: Završeno je svih 90 minuta utakmice u Lukavcu, u kojoj su se, u okviru 22. kola Prve lige Federacije BiH, sastale ekipe FK Radnički i NK Bosna Visoko. Nakon nevjerovatnog starta utakmice gledali smo nešto mirniji nastavak susreta, u kojem su Visočani stigli do velike, treće vezane pobjede, koja će ih dodatno primaknuti samom vrhu tabele do kraja sezone.

A mi smo danas imali priliku da prisustvujemo zaista fenomenalnoj utakmici visočkog i lukavačkog tima. Nakon samo šest minuta Visočani su stigli do, već tada nevjerovatnog rezultata, 0:2, a sjajni su u dva navrata bili Porča i Plakalo, koji su svoj tim doveli do prednosti. U šestom minutu ponovo nevjerovatna situacija, koju domaći ovog puta koriste i dolaze do svog prvog pogotka na ovoj utakmici, te je rezultat glasio 1:2.

Četiri minuta kasnije novi gol na startu ove nevjerovatne utakmice, a nakon šuta Plakala i odbrane domaćeg golmana, precizan je bio Porča koji je natrčao na odbijenu loptu, te svojim drugim pogotkom doveo Bosnu u prednost od 1:3.

No, ni to nije bio kraj prave golijade u Lukavcu, te šest minuta kasnije i domaći postižu novi pogodak, a nakon ubačaja u kazneni prostor Bosne sa lijeve strane, Šukrija je bio nemoćan, što nas je nakon 16 minuta dovelo do nevjerovatnih pet golova i rezultata 2:3 u korist Visočana.

Do kraja poluvremena gledali smo mnogo mirniju partiju obje ekipe, gdje su se igrale nešto lošije ali opet efektivne odbrane, te do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme ponovo nije donijelo neke velike promjene, te se igrala izuzetno teška i gruba igra na oba kraja terena, u kojoj su nešto grublju odbranu igrali domaći igrači. Nekoliko igrača gostujućeg tima iz Visokog je povrijeđeno tom prilikom, ali ni sve to nije smetalo Visočanima da se regrupišu i u 76. minuti preko Handžića postignu svoj četvrti pogodak, za konačni rezultat 2:4.

Do kraja utakmice igra domaće ekipe se raspala, a Visočani su malo “stali na loptu”, te je utakmica završena u mirnom, sportskom duhu.

Velika pobjeda visočkog tima je zaista pohvalna i ovom prilikom čestitamo mladim izabranicima trenera Faruka Dedića.

U narednom, 23. kolo Bosna će u na visočkom stadionu u Lukama, u okviru komšijskog derbija, ugostiti ekipu Rudara iz Kaknja, o čemu ćemo izvještavati u narednim danima, stoga pratite vaš omiljeni portal Visoko.co.ba, kako biste saznali sve vijesti iz visočkog nogometa.

Na ostalim terenima danas također su završene utakmice, te rezultati glase:

Bratstvo – GOŠK 1:0
Orašje – Čapljina 2:1
Sloga – Goražde 0:0
Podgrmeč – Novi Travnik 0:3
Jedinstvo – Metalleghe 1:1.

Ovim informacijama završavamo današnji prenos, a sa vama su danas bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, kao i reporter iz redova NK Bosna, Adis Dado Hajlovac, kojem se ovim putem zahvaljujemo.

Za kraj svim našim čitaocima upućujemo srdačan sportski pozdrav do narednog prenosa, koji nas očekuje u utorak kada ćemo pratiti utakmicu RK Bosna Centrotrans. Želimo vam ugodan ostatak dana uz portal Visoko.co.ba!

86’ – Sjajna prilika za gostujuće igrače. Šansa pred golom domaćeg tima, a u prilici je bio Plakalo koji je u padu šutirao na gol Radničkog, no njegov šut krajnjim naporom brani golman tima iz Lukavca, te nema nove promjene rezultat.

Na ostalim terenima nekoliko promjena u nastavcima susreta, te rezultati glase:

Bratstvo – GOŠK 0:0

85’ – Do kraja regularnog toka susreta ostalo je svega pet minuta, a trener gostujuće ekipe Dedić odlučio se na posljednju, treću izmjenu na ovoj utakmici. U igru će u posljednjim minutama ući Dany, koji će zamijeniti strijelca dva gola za visočki tim, Porču.

Također, ovom prilikom moramo pohvaliti i napore golmana Bosne iz Visokog, mladog Šukrije, koji je koncentrisan na igru iznimno i koji je odbranio desetak izglednih prilika. I pored dva gola koja je primio može se reći da je ovaj mladi golman napravio izuzetno dobar posao.

82’ – Osam minuta je do kraja utakmice u Lukavcu, a u ovim trenucima ekipa Radničkog je potpuno slomljena i Visočani mogu biti zadovoljni fenomenalnom partijom koju su danas pokazali igrači Bosne. U prilog kvaliteti visočkog tima govori činjenica da su Visočani nadomak pobjede na gostujućem terenu, sa četiri postignuta pogotka, a u timu se danas ne nalazi čak pet standardnih igrača, što znači da u budućnosti visočki tim se može nadati dobrim rezultatima i sa drugim dijelom svog sastava.

U ovim trenucima i Jaganjac u redovima Bosne postaje drugi igrač visočkog tima sa javnom opomenom.

76’ – GOOOOL! Nakon pola sata igre u nastavku utakmice Visočani stižu do svog četvrtog gola u ovom susretu. Ponovo efektan napad gostiju iz Visokog počinje oštrim centaršutom sa lijeve strane, nakon čega Handžić glavom upućuje izuzetan šut i svojim prvim golom dovodi Bosnu, petnaestak minuta prije kraja utakmice, do teško dostižnog rezultata 2:4.

70’ – Polovina drugog poluvremena utakmice u Lukavcu je iza nas, a u ovim trenucima grub prekršaj domaćih nakon kojeg je Čiva ostao da leži na terenu. Ovom mladom igraču visočkog tima se trenutno ukazuje pomoć, te je igra zaustavljena.

Primjetno je da su u nastavku susreta igrači tima iz Lukavca počeli veoma grubo braniti svoj gol u želji da dođu do izjednačenja, te je veoma upitno koliko igrača gostujućeg tima će završiti ovu utakmicu takvom igrom domaćih, odnosno, pitanje je koliko će se njih zdravih vratiti u Visoko nakon današnjeg susreta.

65’ – Dvadeset minuta drugog poluvremena utakmice FK Radnički – NK Bosna je iza nas, a u ovim trenucima igrači domaćeg tima snažno atakuju na gol gostiju iz Visokog. Bosna se u nastavku utakmice pretežno brani i traži svoje prilike iz kontranapada, a sjajnu partiju igra danas mladi golman visočkog tima, Šukrija koji dokazuje svoj potencijal mnogobrojnim odbranama, a upravo u ovom trenutku odbranio je slobodan udarac domaćih.

60’ – U toku je petnaesti minut nastavka utakmice u Lukavcu, a nema novih uzbuđenja na ovoj utakmici, čiji prvi dio je bio prosto nevjerovatan, sa pet golova koje smo gledali u prvih 16 minuta.

I dalje se borba, kao i na kraju prvog poluvremena, vodi na sredini terena, te oba tima pokušavaju doći do kontranapada koji bi ih doveo do novog pogotka.

Na ostalim terenima u nastavku dva pogotka, pa rezultati u nastavku izgledaju ovako:

Orašje – Čapljina 2:0
Podgrmeč – Novi Travnik 0:1

52’ – Nova izmjena u redovima gostujućeg tima na startu drugog dijela. Na teren će ovog puta istrčati Karavelić, koji će u narednih 40-ak minuta zamijeniti mladog Tekešinovića.

48’ – Nakon pauze nastavljena je utakmica 22. kola Prve lige Federacije BiH, u okviru koje su se u Lukavcu sastale ekipe FK Radnički i NK Bosna. Nije bilo previše uzbuđenja na startu drugog dijela, sve do ovog trenutka. Ekipa Radničkog je uspjela stići do jednog kornera, koji su izveli poprilično uspješno, ali je odbrana Bosne sigurna. Nakon toga Radnički dobija još jedan korner i domaći igrači šutiraju na gol Bosne, ali ovog puta Šukrija je siguran i izbija loptu.

Veoma uzbudljiva utakmica je pred nama i to je najbolja preporuka da ostanete uz portal Visoko.co.ba.

U toku poluvremena došlo je do izmjene u redovima visočke Bosne. Na teren će, umjesto Tahirija koji je u prvom poluvremenu zaradio žuti karton, istrčati oporavljeni Handžić. To je zasigurno jedna od taktičkih izmjena trenera Dedića, koji ne želi prijetnju od crvenog kartona u svom timu do kraja ove uzbudljive utakmice.

Nadalje, takva izmjena znači da će se Mujezinović vratiti svojoj poziciji beka, a na poziciju prednjeg veznog doći će Porča, dok će Handžić igrati na poziciji krila.

Sve to će dodatno doprinijeti oštrini Bosnine igre u nastavku ovog susreta, u kojem Bosna vreba nove bodove i pobjedu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Završeno je i prvih 45 minuta utakmice u Lukavcu u kojoj smo gledali nevjerovatnu igru prvih 15 minuta i čak pet golova koje su postigle visočka Bosna i lukavački Radnički.

Mi smo, nažalost, kasnili sa početkom prenosa ovog susreta, zbog čega se ovom prilikom izvinjavamo našim čitaocima, ali smo sigurni da su mnogi ljubitelji nogometa iznenađeni i zadovoljni partijom Visočana na ovoj zaista nevjerovatnoj utakmici.

Na ostalim terenima nije bilo pretjeranih uzbuđenja, te nakon prvog poluvremena rezultati glase:

Orašje – Čapljina 1:0
Jedinstvo – Metalleghe 1:0.

42’ – U ovim trenucima igrači Bosne izveli su, ne baš naspretnije korner, te lopta ne dolazi do gola domaćeg tima, što je pokazatelj da se igra smirila i da se igraju nešto kvalitetnije odbrane, na nekoliko minuta prije kraja prvog poluvremena.

35’ – Desetak minuta je ostalo do kraja prvog poluvremena utakmice u Lukavcu, a u ovim trenucima i igrači Radničkog su zaradili prvu javnu opomenu. Požutio je Suljić zbog šutiranja nakon dosuđene offside pozcije.

Bosna sve vrijeme igra svoju igru, brze kontranapade i ubacivanja sa krila, međutim u fazi odbrane djeluju dosta nestabilo što bi ih dosta moglo koštati u nastavku utakmice. Ipak, tako izgleda i ekipa Radničkog, stoga će obje ekipe morati da povedu računa u nastavku barem kada je riječ o odbrani.

Na ostalim terenima rezultati su sljedeći:

Jedinstvo – Metalleghe 0:0.

29’ – Iako domaći u ovim trenucima igraju dostas grubu igru, prvu javnu opomenu zaradio je Tahiri u redovima visočkog tima, te će tako morati paziti na svoje postupke u nastavku utakmice.

Nakon pola sata igre u Lukavcu rezultat i dalje glasi 2:3, te su se strasti nakon vatrenog početka utakmice smirile.

Ono što je zaista poražavajuće jeste činjenica da se utakmica igra sa pet različitih lopti, što dovoljno govori o stanju u kojem se nalazi ovaj prvoligaški tim Radničkog.

U ovom trenutku je u toku izvođenje slobodnog udarca sa nekih 20 metara, te smo gledali oštar ubačaj u kazneni prostor gostiju, ali odbrana Bosne je sigurna u sebe.

25’ – Igra na stadionu u Lukavcu, nakon fenomenalnog početka i pet golova u samo 16 minuta je splasnula. Trenutno se najveća borba vodi na sredini terena te su igrači Radničkog počeli veoma grubo igrati, zbog čega non-stop na sredini terena traju prekidi. Ipak, takva situacija je bila veoma vjerovatna jer u prvih desetak minuta odbrana domaćeg tima praktično nije ni postojala, što su Visočani veoma efikasno iskoristili da stignu do tri pogotka.

No, dva pogotka domaćih ostavljaju ovu nevjerovatnu utakmicu i dalje itekako otvorenom.

Na ostalim utakmicama Prve lige FBiH koje se igraju danas tek jedan pogodak i to na utakmici Podgrmeč – Novi Travnik, gdje gosti vode sa 0:1.

16’ – GOOOL! Nevjerovatan početak utakmice u Lukavcu, nakon četiri gola u samo deset minuta utakmice, domaći nogometaši postižu svoj novi pogodak. Ovog puta centaršut sa lijeve strane u kazneni prostor Bosne, nakon čega i šut igrača Radničkog te je Šukrija na golu nemoćan.

Dakle, trenutni rezultat glasi 2:3, a mi gledamo zaista nevjerovatnu utakmicu.

10’ – Prije desetak minuta počela je utakmica 22. kola Prve lige Federacije BiH izmeđue ekipa FK Radnički i NK Bosna. Zbog manjih tehničkih problema tekstualni prenos uživo ove utakmice kasni, a veoma uzbudljiv početak utakmice gledamo u Lukavcu.

Naime, samo šest minuta bilo je dovoljno da Visočani povedu sa 0:2, a zatim su i u naredna četiri minuta uslijedila dva gola, po jedan na obje strane, te trenutni rezultat glasi 1:3.

Za Visočane po jedan gol su postigli Plakalo u trećoj minuti, te Porča u petoj minuti, nakon čega u šestom minutu i gosti uzvraćaju sa jednim golom.

Poslije toga, u desetom minutu veoma efektna akcija visočke Bosne, šutirao je Plakalo, ali je golman domaćih odbranio, no Porča je natrčao na šut i zabio novi pogodak za rezultat 1:3.

Izuzetno uzbudljiva utakmica se igra u Lukavcu, stoga ostanite uz Visoko.co.ba.

____________________________________________________

Pred samu utakmicu 22. kola Prve lige Federacije BiH između FK Radnički i NK Bosna objavljene su i prve postave, kao i druge informacije o igračima koji će nastupiti danas za oba tima. U nastavku donosimo informacije iz stručnog štaba visočke Bosne.

Trener Dedić odabrao je prvih 11, te će tako za visočku ekipu na teren istrčati: Šukrija, Jaganjac, Frljak, Mujezinović, Krajišnik, Karavelić, Tahiri, Porča, Čiva, Hasečić i Plakalo. Ove informacije impliciraju da je riječ o kombinovanom sastavu, a zbog “čišćenja” kartona u prethodnom kolu takva situacija je i razumljiva. Zbog toga danas u sastavu neće biti Bekana, Muharemovića i Čulova, a zbog povrede će biti odsutan i Hasanhodžić, dok Fazlagića neće biti zbog njegovog povratka u Kanadu.

Također, povrijeđeni Prutina, koji se na posljednjem treningu povrijedio neće biti danas na terenu, a njega je u sastavu zamijenio Tahiri.

nk bosna sastav protiv radnickog

Nakon što su u prethodnom kolu nogometaši visočke Bosne sa velikim uspjehom savladali ekipu Branitelja, rezultatom 2:1 na Gradskom stadionu Luke u Visokom, devet kola prije kraja Visočani će nove bodove potražiti danas u Lukavcu. Neugodna ekipa Radničkog danas će ugostiti visočku Bosnu na stadionu u Lukavcu, gdje će se obje ekipe boriti za nove bodove, kako bi se do kraja prvenstva pozicionirali što bolje u odnosu na klubove koji ove sezone ispadaju u niži rang takmičenja.

Visočani, koji su proljetni dio sezone otvorili nešto lošije u odnosu na igru iz prvog dijela sezone, uspjeli su da “pohvataju” konce u prethodnih nekoliko kola uvezavši dvije pobjede na domaćem terenu, protiv Zvijezde i Branitelja. Devet bodova daleko od prvoplasiranog Metalleghea Visočani se jednostavno ne mogu nadati prvom mjestu do kraja sezone, ali trenutna sedma pozicija im obećava mogući priključak sa gornjim dijelom tabele i osiguranje opstanka prije posljednjeg kola Prve lige. Ipak, čini se da će visočki nogometaši, u skladu sa predsezonskim ambicijama i ovu sezonu privesti kraju uspješno ispunivši svoj zacrtani cilj, odnosno, opstanak u Prvoj ligi Federacije BiH.

U dosadašnjem toku prvenstva Bosna je slavila deset puta, dok su dva puta remizirali sa svojim protivnicima, te su devet puta poraženi, najčešće od ekipa iz vrha tabele. Takav učinak doveo ih je do, u ovom trenutku, sedme pozicije sa 32 osvojena boda, a do kraja sezone će biti veoma zanimljivo pratiti borbu ekipa plasiranih od trećeg do osmog mjesta, jer trećeplasirana Budućnost iz Banovića ima, za Bosnu dostižnih, 37 bodova, dok GOŠK koji je na osmom mjestu tabele ima tek bod manje od Bosne.

S druge strane, za ekipu Radničkog današnja utakmica protiv Bosne bit će veoma važna, te će oni težiti da po svaku cijenu osvoje bodove na ovoj utakmici kako bi se izvukli sa granice kruga ekipa koje ispadaju iz lige nakon ove sezone. Ekipa Radničkog se nalazi na jedanaestoj poziciji, sa sedam pobjeda, osam poraza i šest remija, što ih je dovelo do bodovnog učinka od 27 ostvarenih bodova u dosadašnjem toku takmičenja. Ipak, mnogo je ekipa koje se bore za opstanak u ligi ove sezone, te će svaka utakmica za ekipu iz Lukavca biti veoma važna i ključna u borbi za opstanak.

Utakmica između ekipa FK Radnički i NK Bosna počinje u 16:30 sati na stadionu u Lukavcu, a ovaj susret ćete moći pratiti u izravnom tekstualnom prenosu samo na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba. Sa vama će danas, kao i tokom cijele sezone, biti vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a mi smo sigurni da nas u ovako lijepom subotnjem popodnevu očekuje veoma zanimljiv nogometni susret.

Svakako, to je prava preporuka da danas od 16:30 sati budete uz vaše tablete, mobitele i računare, te da pratite utakmicu koja će nam, vjerujemo, donijeti mnogo dobrog nogometa.