Lokalne TemeSportDrugi uzastopni poraz Visočana: FK Budućnost savladala NK Bosnu Visoko u Lukama...

Drugi uzastopni poraz Visočana: FK Budućnost savladala NK Bosnu Visoko u Lukama sa rezultatom 2:0

Sudija je svirao kraj utamice predzadnjeg kola Premijer lige koje se igra u Visokom, na stadionu Luke. Utakmica je označila drugi uzastopni poraz Visočana, a uprkos borbi na terenu, velikim prilikama, Visočani nisu dali niti jedan gol. Prvi pogodak za FK Budućnost iz Banovića je bio u 39. minuti utakmice i strijelac je bio Jaranović Jasmin, koji je do kraja prvog poluvremena morao napustiti teren zbog povrede, drugi gol za Budućnost daje Zulić Adnan koji je iskoristio savršenu priliku, kada je ostao sam pred golom u 82. minuti.

KRAJ UTAKMICE

Još jednu priliku pred sam kraj utakmice dobio je Tarik Handžić, ali njegov šut je otišao pored gola.

89’– Nekoliko minuta pred sami kraj utakmice Džafić Vedad dobija žuti karton.

88’ – Mirna igra u nastavku utakmice, igrači visočke Bosne kao da su se pomirili sa porazom.

85’– Još jedna izmjena kod gostiju, izlazi Kavazović Eldar (10), a ulazi Smajlović Ćamil (21).

82’ – Drugi gol za goste, svaku priliku i vrijeme na našem dijelu terena su iskoristili za napad, ali i pogodak – 2:0 – strijelac je Zulić Adnan. Kada su svi mislili da je offside, sudija je dao znak da se igra, Zulić je taj trenutak iskoristio i sam pred golom dobio savršenu priliku za drugi pogodak.

79’ – Evo još jedne mogućnosti za NK Bosnu – Visočani dobijaju slobodan udarac sa 20 metara, ali Muharemović šutira u živi zid, i korner je za Bosnu, ali bez udarca na gol nakon kornera.

76’– Kontranapad gostiju, ali Bekan spašava situaciju jedan na jedan.

74’– Čulov dobija žuti karton, što je drugi žuti za Visočane, istovremeno kod gostiju izlazi Mujić Senad (11) i dobija žuti karton zbog zadržavanja vremena, a ulazi Idrizović Belmin (19).

71’– Dvije izmjene trenera Dedića – Izlazi Porča, ulazi Muharemović, a izlazi i Plakalo, umjesto njega Čabaravdić.

69’ – Greška Tahirija i jako dobar kontranapad gostiju, ali spas je Džafić koji danas igra stopera.

68’ – Nakon kornera Mujezinović šutira pored gola i Bosna gubi još jednu priliku za izjednačenje.

67’ – Žuti karton ide igraču visočke Bosne – Čivi.

63’– Handžić šutira, ali samo korner za Bosnu, a kontranapad gostiju sprječava Čulov.

60’ – Čulov udara loptu sa 30 metara, ali lopta ide iznad gola.

58’ – U drugom poluvremenu i 58. minuti vidljiv je pritisak Bosne da dođe na teren gostiju, također primjetno je i da je visočka Bosna vladajuća nad loptom i da je jedini problem taj što se ne koriste date prilike.

56’– Korner za Bosnu, Visočani pritisli goste, ali Plakalo ne koristi izuzetno dobru priliku – sam ispred golmana sa 11 metara šutira i to brani golman gostiju.

54’ – Stopostotna prilika za Bosnu – u jednom napadu šutira Čiva i Handžić, ali lopta pogađa Plakala.

52’ – Visočani gube još jednu priliku za pogodak – Loptu ispred Čive gosti izbacuju u korner, nakon kornera dobar šut Vedada Džafića, ali bez gola. Lopta pogađa u ruku igraćča gostiju u kaznenom, odbija se u korner i nema penala.

49’ – Ponovnu priliku ima NK Bosna Visoko i ponovno je Mujezinović glavni igrač. Udarac Mujezinovića, ali igrač gostiju skrenuo u korner, istovremeno gosti prijete iz kontranapada, ali za sada bez ozbiljnijih šansi.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme utakmice NK Bosna Visoko – FK Budućnost Banovići, predzadnjeg kola Premijer lige koje se igra u Visokom, na stadionu Luke.

S obzirom na povredu prvog strijelca za goste – Jaranovića, trener Rizvić je umjesto njega u igru ubacio Demirovića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Povrijeđen je strijelac gola, ukazuje mu se pomoć van terena, a time je završeno i prvo poluvrijeme u Lukama.

39’ – Gol za goste – Jaranović Jasmin pogađa za FK Budućnost iz Banovića 1:0. Ovo je bila neuspješna offside zamka, Jaganjac ne uspjeva zaustaviti protivničkog igrača i nije mu bilo jako teško doći u oči u oči sa Bekanom i postići gol.

31’ – Dvije prilike za Visočane – prvi udarac Mujezinovića brani golman Budućnosti, a zatim Mujezinovićeva lopta odlazi pored gola s vrha kaznenog prostora.

29’ – Stopostotna prilika za goste, nakon kontranapada, ali odlični Bekan brani udarac gostiju sa nekih 5 metara od gola.

24’ – Slobodan udarac za Bosnu sa 20 metara, jako dobra prilika i dobar udarac Čive, ali brani golman protivnika.

23’ – Čiva pogađa stativu, istovremeno Mujezinović je povrijeđen i ukazuje mu se pomoć.

19’ – Korner za NK Bosnu, ali bez udarca na gol gostiju.

16’ – Žuti karton za Tarika Hadžića zbog Iringovora.

9’– Čulov ima izvrsnu priliku za Bosnu, ali odbrana gostiju je loptu izbacila sa linije.

8’ – Imali smo određenu priliku, Handžić je s loptom ušao u kazneni, ali mu lopta bježi prije nego li ju je uspio dodati do samog Plakala.

5’ – Visočka Bosna nema prilika na početku, igra se na sredini terena i trenutno smo nadmoćniji od protivnika – naši igrači pritišću protivnika na njegovoj polovini.

4’ – Počela je utakmica na stadionu Luke, koju NK Bosna Visoko igra protiv FK Budućnosti iz Banovića.

kako izgledaPrvih jedanaest igrača koji će biti na visočkom terenu iz reda NK Bosne, koje je izabrao trener Dedić Faruk su: Bekan, Tekešinović, Jaganjac, Mujezinović, Handžić, Porča, Čulov, Čiva, Plakalo, Tahiri i Džafić, na klupi su Šukrija, Karavelić, Čabaravdić, Bešić i Muharemović.

S druge strane su igrači Budućnosti iz Banovića, trener Rizvić Munever je izabrao sastav prvih 11 – Mujkić, Đezić, Trumić, Jaranović, Pirić, Kavazović, Mujić, Kovačević, Mahmutović, Zulić, Džinić, a na klupi su Lugavić, Čehajić, Čolić, Smajlović, Demirović, Idrizović i Kovačević.