SportUŽIVO: Bosna - Radnički 4:0 (1:0)

UŽIVO: Bosna – Radnički 4:0 (1:0)

KRAJ Bosna je zasluženo sa ubjedljivih 4:0 savladala ekipu Radničkog i sada ponovo zauzima mjesto u vrhu tabele Prve lige Federacije. U narednom kolu Bosna će u Kaknju igrati veliki komšijski derbi sa Rudarom.

90’ – Igra se posljednji minuti i igrači obje ekipe očekuju posljednji sudijski zvižduk na ovoj utakmici.

Nakon kornera lopta je došla do Hodžića, a ovaj je nakon driblinga topovski pogodio pod samu prečku nemoćnog Nikolića. U ovim trenucima čuju se ovacije s tribina za najbolju ovosezonsku partiju Bosne.

83’ – GOOOOOL 4:0 za Bosnu. Nakon kornera, a potom i solo prodora Hodžić postiže eurogol i sasvim zasluženo nosi epitet igrača utakmice, ali i igrača kola Prve lige Federacije.

80’ – Iako je ovaj susret bio jedan od derbija kola, Bosna zasluženo ima visoku prednost. Nije bilo ni previše oštrih startova, a u ovim  trenucima prvi žuti karton kod Bosne je dobio Frljak.

79’ – Čabaravdić uz ovacije domaće publike napušta teren, u igri je Alimanović.

75’ – Igra se na sredini terena, gosti su se predali, a igrači Bosne zadovoljni visokom prednošću čuvaju loptu i ne ugrožavaju protivnički gol.

72’ – Izmjene na obje strane. Kod Bosne izašao Handžić, a u igri je Selimović, kod gostiju umjesto Musića u igri Kuduzović.

65’ – Prva izmjena kod Bosne, umjesto Tahirija u igri je Frljak. Gosti ponovo prijete iz kornera, a Jogunčićev šut odlazi pored gola.

62’ – Gosti preuzeli inicijativu, više su u posjedu lopte, dok se Bosna malo povukla i čeka priliku preko brzonogih Čabaravdića i Hodžića.

60’ – Gosti se u potpunosti otvorili, a Jogunčić imao najbolju priliku, nakon kornera prečka je bila saveznik Bosne i Bekana.

56’ – Nova izmjena kod gostiju, izašao je Selamović, a u igri je Junuzović.

53’ – GOOOOOL 3:0 za Bosnu. Handžić asistirao Hodžiću, koji je nakon dvije sjajne akcije uspio postići pogodak. Bosna u ovoj utakmici ima namjeru nadoknaditi sve ono što su propustili, posebno u posljednjoj gostujućoj utakmici.

50’ – GOOOOOL Bosna vodi 2:0. Ponovo je odlično prošao Hodžić i uposlio Mujezinovića, koji je topovskim udarcem matirao nemoćnog Nikolića.

47’ – Bosna nastavlja tamo gdje je stala u prvom dijelu, odmah su krenuli sa napadima, a prvu priliku je imao Handžić, čiji šut odlazi pored gola.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Luke. Izmjena kod gostujuće ekipe, izašao je Mujkić, a u igri je Skulić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Bosna nakon prvih 45 minuta igre vodi protiv Radničkog 1:0. Nakon uspavanke u prvoj polovini poluvremena, Bosna je silovito krenula prema golu gostiju i zasluženo povela nakon sjajne akcije Hodžića, Čive i Čabaravdića, koju je čabaravdić pretvorio u pogodak.

44’ – GOOOOOL Bosna vodi 1:0. Prelijepa akcija Hodžića i Čive koju je u pogodak pretvorio Čabaravdić.

40’ – Prvi žuti karton na utakmici zaradio je gostujući igrač Džafić zbog simuliranja.

35’ – Stopostotnu priliku imali su gosti iz Lukavca. Nakon kontre u odličnoj prilici se našao Džafić, ali njegov šut brani Bekan, a lopta odlazi u korner.

Poluvrijeme u tri susreta Premijer lige, Velež – Olimpic 1:2, Vitez – Travnik 1:0 i Rudar – Široki Brijeg 0:0.

31’ – Bosna u potpunosti preuzela igru, a gosti su se povukli i svoju priliku čekaju iz kontra napada.

Poluvrijeme u ostalim susretima Prve lige, Budućnost – Branitelj 3:0, Zvijezda – Rudar 2:0, Čapljina – Orašje 0:0, Goražde – Sloga 0:0.

28’ – Majstorija Hodžića, koju Nikolić krajnjim naporom brani. U prvih pola sata igre ovo je bila najbolja prilika za Bosnu.

26’ – Bosna polako preuzma inicijativu, pokušao je Mujezinović, ali njegov šut brani Nikolić.

24’ – Uzvraća Mujkić lijep pokušajem, koji nažalost odlazi pored gostujućeg gola.

23’ – Gosti ponovo prijete nakon kornera, međutim siguran je Bekan.

22’ – Sredina igre u prvom poluvremenu, i dalje bez golova i izglednih prilika. U okviru 7.kola u ovim trenucima igraju i Budućnost – Branitelj, a Budućnost već vodi sa 3:0, Zvijezda protiv Rudara vodi 1:0, dok  u ostalim susretima nema golova. Sastaju se: Čapljina – Orašje, Goražde – Sloga i Bosna – Radnički.

15’ – Bosna uzvraća. Čabaravdić je postigao pogodak, koji je poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao.

13’ – Prvi pokušaj na utakmici u 13.minuti. Gostujući igrač Dujković se odlučio na šut koji odlazi daleko od gola.

10’ – Nakon deset minuta igre malobrojna publika nije imala priliku vidjeti još uvijek ništa od igrača obje ekipe. Igra se na sredini terena, a razlog za sada loše igre možda leži i u izuzetno teškom i sparnom vremenu.

1’ – Sa dvadesetak minuta zakašnjenja, počela je utakmica između Bosne i Radničkog.

Utakmica između Bosne i Radničkog kasni već 15 minuta, a na stadionu se još uvijek čeka dolazak policijske patrole, bez koje ova utakmica neće početi.

Utakmica u Lukama još uvijek nije počela, jer na stadionu nema policije, pa iz tog razloga meč ne može da počne. U Lukama se skupilo nekih 150 gledalaca, a ovaj put nema gostujućih navijača, koji su prethodnih godinama bili često prisutni u Visokom, i pravili odličnu atmosferu.

U ovim trenucima na stadionu Luke treba da počne utakmica Prve lige FBiH između Bosne i Radničkog iz Lukavca. Bosna nakon tri vezana poraza traži pobjedu, a s druge strane se nalazi odlična ekipa Radničkog. Visoko.co.ba Vam i danas donosi UŽIVO prijenos ove utakmice sa stadiona u Lukama.

Sastavi:

Bosna: Bekan, Mujezinović, Hodžić, Handžić, Tekešinović, Čulov, Čabaravdić, Čiva, Kadić, Tahiri i Mujkić.

Radnički: Nikolić, Musić, Jogunčić, Konjhodžić, Selamović, Mujkić, Dujković, Mujagić, Džafić, Jahić, Terzić.