SportNogometUvjerljiva pobjeda Sarajeva na Tušnju

Uvjerljiva pobjeda Sarajeva na Tušnju

Fudbaleri Sarajeva upisali su ubjedljivu pobjedu u 24. kolu WWin lige nad ekipom Tuzla Cityja na Tušnju rezultatom 5:1.

Reviju golova otvorio je Hamza Čataković, koji je u 19. minuti doveo Sarajevo u vodstvo, a do kraja utakmice uspio je upisati hat-trick.

U 44. minuti Čataković je ponovo priseban i ubačenu loptu posprema u mrežu Tuzla Cityja za 2:0 i odlazak na zasluženi odmor.

Neizvijesnost u utakmicu unio je Mirzad Mehanović, koji je u 50. minuti pogodio za 2:1, ali do kraja utakmice Sarajevo je postiglo još tri gola.

Prvo izvanredni Čataković u 61. minuti, potom efektno Nemanja Anđušić i za konačnih 5:1 Eldar Mehmedović u 90. minuti utakmice.

Sarajevo je osvojilo 37. bodi i nalazi se na petoj poziciji dok je Tuzla City sa 23 osvojena boda desetoplasirani.