Lokalne TemeSportUspješni nastupi Elvedine Muzaferije na FIS takmičenjima u Sloveniji

Uspješni nastupi Elvedine Muzaferije na FIS takmičenjima u Sloveniji

Elvedina Muzaferija je pored tehničkih, nastupala u brzim disciplinama u kojim je ostvarila dobre rezultate.

U spustu 27. marta osvojila je 10. mjesto s 2,02 sekunde zaostatka i 59,97 FIS bodova, a narednog dana u istoj disciplini opet 10. mjesto s 2.71 sekundom zaostaka i 73.74 FIS boda

U superveleslalomu je također nastupila u dvije trke, te osvojila deveto i 11. mjesto.

U alpskoj kombinaciji (30. marta) osvojila je 11. mjesto s 3,15 sekundi zaostatka.

Ovo su do sada najbolji rezultati u brzim disciplinama kada je u pitanju žensko skijanje Bosne i Hercegovine, saopćeno je Skijaškog saveza BiH.