Uplaćena prva rata stipendije Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK

UPLAĆENA PRVA RATA STIPENDIJE MINISTARSTVA ZA OBRAZOVANJE, NAUKU, KULTURU I SPORT ZDK

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona danas je gradovima i općinama doznačilo prvu od tri rate stipendije Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport za akademsku 2019/2020. godinu, za što je izdvojeno 322.600 KM. Isplatu doznačene rate će izvršiti resorne službe općina i gradova, a u skladu s konačnom listom koju lokalnim zajednicama dostavlja Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK.

Ukupno 1.571 student sa prebivalištem na području ZDK, koji su ispunjavali uslove iz konkursa, dobio je stipendiju u iznosu od 600 KM, koja će biti isplaćena u tri rate po 200 KM. Među korisnicima su i 42 studenta koji su ostvarili pravo na stipendiju u dvostrukom iznosu, a to su studenti koji studiraju za deficitarna zanimanja i imaju minimalan prosjek ocjena 8,5.

Broj korisnika i raspodjela stipendija po općinama i gradovima je sljedeći:

Općina/gradZadovoljavaju kriterijeDeficitarni / 8,5 i višeUkupnoStipendija 600,00 KMI rata
BREZA3533822.800,007.600,00
DOBOJ JUG101600,00200,00
KAKANJ159416397.800,0032.600,00
MAGLAJ2902917.400,005.800,00
OLOVO8084.800,001.600,00
TEŠANJ2945299179.400,0059.800,00
USORA110116.600,002.200,00
VAREŠ8084.800,001.600,00
VISOKO130113178.600,0026.200,00
ZAVIDOVIĆI8939255.200,0018.400,00
ZENICA73426760456.000,00152.000,00
ŽEPČE7307343.800,0014.600,00
UKUPNO1.571421.613967.800,00322.600,00

Press služba ZDK