Uplaćena posljednja rata stipendije Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK za akademsku 2019./2020. godinu

UPLAĆENA POSLJEDNJA RATA STIPENDIJE MINISTARSTVA ZA OBRAZOVANJE, NAUKU, KULTURU I SPORT ZDK ZA AKADEMSKU 2019./2020. GODINU

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona danas je gradovima i općinama doznačilo treću, posljednju ratu stipendije Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport za akademsku 2019./2020. godinu. Uplaćen je iznos od 323.400 KM, a isplatu sredstava će izvršiti resorne službe općina i gradova u skladu s konačnom listom koju lokalnim zajednicama dostavlja ovo ministarstvo.

Ukupno 1.569 studenata sa prebivalištem na području ZDK, koji su ispunjavali uslove iz konkursa, dobilo je stipendiju u iznosu od 600,00 KM. Među korisnicima su i 44 studenta koji su ostvarili pravo na stipendiju u dvostrukom iznosu, a to su studenti koji studiraju za deficitarna zanimanja i imaju minimalan prosjek ocjena 8,5.

Broj korisnika i raspodjela stipendija po općinama i gradovima je sljedeći:

Općina/gradZadovoljavaju kriterijeDeficitarni / 8,5 i višeUkupnoIII rata
BREZA353387.600,00
DOBOJ JUG101200,00
KAKANJ159516433.200,00
MAGLAJ290295.800,00
OLOVO8081.600,00
TEŠANJ294529959.800,00
USORA110112.200,00
VAREŠ8081.600,00
VISOKO130113126.200,00
ZAVIDOVIĆI8849218.800,00
ZENICA73326759151.800,00
ŽEPČE7307314.600,00
UKUPNO1.569441.613323.400,00

Press služba ZDK