Medresa "Osman-ef. Redžović"

Učenici prvih razreda posjetili Srebrenicu i Memorijalni centar Potočari

Učenici prvih razreda Medrese “Osman-ef. Redžović” iz Visokog, zajedno sa svojim razrednicima i razrednim odgajateljima, boravili su u jednodnevnoj posjeti Srebrenici i Memorijalnom centru Potočari.

Tokom boravka u Potočarima učenike je dočekala Lejla Salkić, kustos Memorijalnog centra, koja im je govorila o historijskim činjenicama vezanim za genocid nad Bošnjacima u julu 1995. godine, te o značaju kulture sjećanja i čuvanja istine za buduće generacije.

Nakon toga, učenici su posjetili Srebrenicu, gdje ih je ugostio Ahmed ef. Hrustanović, imam čaršijske džamije i alumnista desete generacije maturanata Medrese. On je s učenicima podijelio lična iskustva života i službe u Srebrenici, ističući važnost ustrajnosti, vjere i zajedništva.

Ova posjeta, koja se realizira tradicionalno na početku svake školske godine, imala je za cilj da mladi naraštaji iz prve ruke uče o nedavnoj historiji Bosne i Hercegovine, jačajući osjećaj odgovornosti prema istini, pravdi i pamćenju genocida.

Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.

Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.

VEZANE VIJESTI

Hajduk čuva uspomenu na vjernog navijača

NAJČITANIJE