ZDKSportU odličnoj predstavi Rudar savladao Azot

U odličnoj predstavi Rudar savladao Azot

U Brezi je odigran meč 10. kola Druge lige Centar, a u kome je domaći FK Rudar ugostio tim NK Azot iz Vitkovića. Po sunčanom vremenu, na dobrom travnjaku, oko tristo ljubitelja nogometa vidjelo je zanimljivu nogometnu predstavu sa puno dobrih akcija, šuteva u okvir gola, sjajnih odbrana oba vratara i pet zgoditaka, a na kraju je završilo pobjedom brezanskih „beba“ rezultatom 3:2, poluvrijeme 2:1.

Rudar je krenuo munjevito i već u 6. minuti bilo je 1:0 za domaćina a zgoditak je postigao poslije odlične akcije kapiten Eldar Kaknjašević koji je matirao nemoćnog vratara gostiju Aimana Jahića. Gosti su uzvratili u munjevitoj kontri u 10.minuti, kada je Jasmin Šuntić sa sa 8 metara pogodio prećku vratara Amela Hodžića. Rudar je kaznio taj veliki promašaj gostiju u 15. minuti kada je nespretno reagovao igrač gostiju Ibrahim Talović i zatresao vlastitu mrežu za vodstvo Rudara od 2:0. No, gosti se nisu predali, zaigrali su u posljednjih petnestak minuta prvog dijela mnogo opasnije i produkt takve igre je zgoditak za Azot u 36. minuti, a strijelac je bio Nedžmin Aljukić i rezultatom 2:1 završen je prvi dio meča.

U nastavku još dva zgoditka. U 49. minuti Azot je izjednačio na 2:2, a strijelac je bio Meris Bajrica. Do kraja meča zabilježili smo još prilika za oba rivala (Kaknjašević, Balta, Rapić,nJusić kod domačih a Šuntić, Aljukić, Isaković kod gostiju) a pobjednički zgoditak za ekipu Rudara i konačnih 3:2 djelo je Almira Balte u 81. minuti, koji je sjajnim udarcem savladao nemoćnog Jahića. Kraj meča domači igrači dočekali su uzdignutih ruku, a radost zbog važne pobjede podijelili su sa svojim vjernim navijačima koji su ih velikim aplauzom ispratili u svlačionicu. Strijelac pobjedonosnog gola za Rudar, odlični Almir Balta o veoma važnoj pobjedi njegove ekipe rekao je sljedeće:

– Znali smo koliko nam je značio ovaj meč i zato smo u susret ušli maksimalno spremni i silno motivisani da ostvarimo trijumf. Brzo smo poveli sa 2:0 a onda zastali kao da je već sve završeno. Azot je zaigrao od tada mnogo bolje i opasnije i uspjeli su izjednačiti na 2:2. Poslije tog izjednačujućeg gola naš tim je krenuo sa željom da što prije postignemo zgoditak i ja sam poslije divne akcije naše navalne petorke uspio zanjihati „storu“ gostiju za konačnih 3:2. Naša pobjeda je čista i zaslužena, a želim da se u ime cijele ekipe zahvalim navijačima na sjajnoj podršci i bodrenju.