U Kondžilu održana manifestacija “Da se ne zaboravi”

Jučer se u Kondžilu, MZ Radovlje, 21. put po redu održala manifestacija “Da se ne zaboravi”, a koja ima za cilj da se prigodnim programom oda počast i prisjeti se šehida ovog kraja.

Gradonačelnik Ganić u svom obraćanju istakao je da su šehidi temelj naše slobode i našeg mira, te poručio: “Moramo biti svjesni da postoje dva nacionalna interesa koja su nerazdvojiva i jednako važna, jer zajedno garantuju naš opstanak. Prvi je, naša država Bosna i Hercegovina, temelj našeg identiteta i slobode. Drugi je, naše jedinstvo, snaga koja nas drži uspravnim i nepokolebljivim. Ne smijemo dozvoliti da nas bilo kakve podjele oslabe. Naprotiv, trebamo ujediniti svoje različitosti, biti jedni uz druge, podržavati se i raditi zajedno. Samo ako oba ova interesa čuvamo i razvijamo, zajedničkim snagama možemo osigurati razvoj, sigurnost i opstanak naše domovine.”

U programu su, uz odlomke Kur’ana, ilahije, recitale i sportske sadržaje, učesnici još jednom pokazali da heroji žive i da ih pamtimo.

Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.

Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.

VEZANE VIJESTI

NAJČITANIJE