Twitter isprobava novu funkciju koja će omogućiti korisnicima objave sa čak 2.500 riječi, nakon dosadašnjih 280 dozvoljenih karaktera.
Iz kompanije su rekli da su se na ovaj potez odlučili zbog činjenice što Twitter postaje sve popularniji, a korisnici koriste platformu za objavljivanje dužeg sadržaja sa usmjerivanjem pratilaca na vanjske biltene.
Test će trajati dva mjeseca i uključivat će malu grupu korisnika iz Kanade, Gane, Velike Britanije i SAD-a, a nova funkcija ima za cilj da zadrži publiku u “Twitter eko-sistemu”.
Ovom novinom, Twitter želi omogućiti korisnicima da ugrade gifove, fotografije i druge karakteristike u dugačke objave, prenosi BBC.
Korisnici će također moći uređivati svoje objave nakon što budu objavljene.
Stručnjak za društvene mreže Laura Toogood rekla je da je ovo značajan korak za Twitter. Rekla je da će ova funkcija potaknuti ljude da ostanu unutar same platforme, umjesto da se povezuju na druge web stranice koje mogu primiti sadržaj dugog formata.
“Dodavanje ove dodatne mogućnosti znači da je Twitter sada u poziciji da se takmiči s nekim od popularnih blogerskih platformi i potencijalno privuče novu publiku i drugačiji tip korisnika”, rekla je ona za BBC.
U 2017. godini Twitter je povećao maksimalan broj znakova za tvitove sa 140 na 280, nakon probe među malom grupom korisnika.
Nikki Usher, profesorica novinarstva na Univerzitetu Illinois Urbana-Champaign, rekla je da je teško znati da li Twitter isprobava nove formate iz profitabilnosti ili iz istinske želje da pokuša poboljšati platformu.
“U ovom slučaju, jedna od stvari koje znamo je da ljudi ne vole da čitaju dugačke tekstove na mreži”, rekla je ona za BBC.
Visoko.co.ba/klix.ba
Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.
Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.