SportTenisTsitsipas nakon Džumhura poslao i Đokovića kući

Tsitsipas nakon Džumhura poslao i Đokovića kući

Grčki teniser Stefanos Tsitsipas plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Torontu. Tsitsipas je večeras u sjajnom meču pobijedio srpskog tenisera Novaka Đokovića sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7 i 6:3. Novak je loše ušao u meč. Mučio se dosta sa servisom, a u šestom gemu je slabu servu Grk iskoristio i došao je do breaka kojeg je očuvao do kraja prvog seta kojeg je dobio sa 6:3. Velika borba viđena je u drugom setu. Oba tenisera su čvrsto držala servis, a samo je grčki teniser imao napad u devetom gemu. Propustio je dvije break šanse, a zatim se otišlo u tie-break. Tamo je Đoković ipak za nijansu bolji. Iskoristio je četvrtu set loptu i osvojio je drugi set sa 7:5 za izjednačenje rezultata na 1:1. Tsitsipas je fantastično otvorio odlučujući treći set. Break je napravio u drugom gemu, a zatim je spasio dvije break lopte na svoj servis i došao je do vodstva od 3:0. Povratka za Novaka nije bilo. Tsitsipas je završio posao u ovom meču i prošao je u četvrtfinale. Grčki teniser je ranije kući posao Damira Džumhura i Dominica Thiema. Tamo ga čeka duel protiv boljeg iz duela Zverev – Medvedev, a u četvrtfinale su prošli i Grigor Dimitrov, te Kevin Anderson. Dimitrov je nakon velike borbe pobijedio Tiafoea sa 2:1 (7:6, 3:6, 7:6), dok je Anderson dobio Ivashku sa 2:0 (7:5, 6:3).