SportTrijumf Celtica: Sarajevo bez plasmana u UEFA Evropsku ligu

Trijumf Celtica: Sarajevo bez plasmana u UEFA Evropsku ligu

Fudbaleri Sarajeva nisu se uspjeli plasirati u Evropsku ligu nakon što su večeras poraženi od Celtica, rezultatom 0:1, u play-off meču odigranom na stadionu ”Bilino polje” u Zenici, javlja Anadolu Agency (AA).

Bordo tim je večeras bio na korak da prvi put u historiji uđe u grupnu fazu Evropske lige, a ovo je peti put da samo jedan susret dijeli Sarajevo od plasmana u grupnu fazu evropskog takmičenja. Nažalost, Sarajevu tu ni večeras nije pošlo za rukom.

Prva prilika na utakmici za Sarajevo dogodila se u 13. minuti. Benjamin Tatar je po lijevoj strani prišao golu protivnika, prošao odbrambenog igrača Celtica, no iz veoma teške pozicije pogađa tek vanjski dio mreže.

Pred kraj prvog poluvremena par poluprilika s obje strane, ali nije bilo ozbiljnih prijetnji ni po jednog golmana. U prvom poluvremenu sjajno je bila postavljena odbrana Sarajeva, koja praktično nije dozvolila Celticu da zaprijeti golmanu Kovačeviću.

Od samog početka drugog poluvremena mogao se osjetiti puno ofanzivniji Celtic u odnosu na prvo poluvrijeme, i vidan pritisak je bio na igračima Sarajeva.

Napadi Celtica urodili su plodom u 70. minuti, kada je šutirao Christie, odbranio je to Kovačević, no lopta se odbila i u mrežu Sarajeva je šalje Edouard.

Rezultat 0:1 bio je konačan jer do kraja susreta Sarajevo nije uspjelo ozbiljnije ugroziti protivnika.