SportRukometTreće kolo, treći poraz: Rukometaši visočke Bisne neuspješni i u Banjoj Luci

Treće kolo, treći poraz: Rukometaši visočke Bisne neuspješni i u Banjoj Luci

U subotu navečer je odigrano šest utakmica četvrtog kola rukometne Premijer lige BiH, a nakon četiri odigrana meča i dalje su stopostotne ekipe Borca, dobojske Sloge i Izviđača iz Ljubuškog.

Borac je večeras ugostio visočku Bosnu koju je savladao sa 26:19, a domaći tim je bio dominantan od početka meča, te je na poluvremenu imao prednost od četiri gola razlike (14:10), da bi na kraju slavio sa komfornih 26:19. Najefikasniji igrač Borca bio je Luka Perić sa šest golova, dok su za Bosnu Mahir Burić, Adnan Balta i Nedžad Imamagić postigli po tri gola.

Izviđač je Vogošću savladao sa 37:30, a do trijumfa su domaći stigli tek u finišu susreta. Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 15:13 za odlične goste, koji međutim svoju prednost nisu uspjeli održati. Izviđač je do trijumfa koji na prvu djeluje ubjedljivo stigao tek između 49. i 54. minute serijom od 6:0, kojom je podigao razliku na sedam golova prednosti. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Milan Vukšić sa osam golova, dok je kod gostiju najbolji bio Ivan Benić sa sedam golova.

Pobjednički niz nastavila je i Sloga, koja je u Doboju savladala ekipu Iskre iz Bugojna sa uvjerljivih 36:26. Meč je također riješen u drugom poluvremenu, mada je Sloga i nakon prvog dijela imala solidnih 3 gola prednosti (17:14). Vladan Đurđević je za pobjednički tim postigao 12 golova, a kod gostiju je očekivano najbolji bio Benjamin Čičkušić, koji je bio strijelac 13 puta.

U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati:

Lokomotiva Brčko – Gračanica 25:25
Leotar – Derventa 37:31
Konjuh – Maglaj 36:24

Po četiri pobjede imaju Borac, Izviđač i Sloga, a slijede Vogošća, Gračanica, Lokomotiva i Leotar sa po sedam bodova. Na začelju su bez bodova ekipe MRK Sloga, Derventa, Slavija, Iskra i visočka Bosna.