Lokalne TemeTaekwondo tim “Bosna-Rudar” na turniru Livno Open 2023

Taekwondo tim “Bosna-Rudar” na turniru Livno Open 2023

Taekwondo tim “Bosna-Rudar” je 28. 10. 2023. godine uzeo učešće na međunarodnom prvenstvu Livno Open 2023 sa svojih 7 takmičara u konkurenciji od preko 400 takmičara iz raznih klubova i zemalja!

U ukupnom plasmanu kadeta naš tim ekipni prvak i zaslužen pehar!

Zlatne medalje osvojili su :

1. Denis Terzić sa pobjeđene 3 borbe osvojio zlatnu medalju, u prvoj borbi savladao kadetskog svjetskog vice prvaka 2:0. Kroz naredne dvije borbe se lagano prošetao dok je u finalu pobjedio nokautom.

2. Fahrudin Adilović sa pobjeđene dvije borbe osvojio zlatnu medalju.

3. Eldar Kubat sa pobjeđenom jednom borbom osvojio zlatnu medalju.

Srebrene medalje :

1. Nedim Lisak sa pobjeđene dvije borbe srebrena medalja.

2. Ensar Halilović sa 1 pobjeđenom borbom srebrena medalja.

Bronzane osvajaju :

1. Azur Agičić sa pobjeđenom jednom borbom bronzana medalja.

Nazalost ovoga puta bez medalje je ostao Anes Hadžiasimbeg i ako je pružio dobru borbu, više sreće drugi put.

Tim Bosna Rudar predvodio je trener Adnan Kozlo uz pratnju predsjednika kolektiva Edina Kajevića Kaje.

Iskrene čestitke našem odabranom timu kao i trenerima.

Već narednog vikenda naš tim u proširenom sastavu učestvuje na međunarodnom prvenstvu Olimpic Open u Sarajevu.