Lokalne TemeTaekwondo klub "Crni Labudovi" Visoko nastupio na međunarodnom turniru

Taekwondo klub “Crni Labudovi” Visoko nastupio na međunarodnom turniru

Taekwondo klub “Crni Labudovi” Visoko je nastupio na međunarodnom turniru pod nazivom “Sarajevo Open” sa svojih 16 takmičara i osvojio čak 15 medalja:7 zlatnih, 6 srebrenih i 2 bronzane.

Na ovom turniru nastupilo je 282 takmičara iz 28 klubova i 3 države a mi smo zauzeli 3. mjesto ekipno u sveukupnom plasmanu sa samo 10 takmičara u A klasi i to nam je zaista pokazatelj da mi radimo.Također naši kadeti su zauzeli 2. mjesto u ukupnom plasmanu u kadetima i nastavili s dobrim rezultatima ove godine.

Osvajači zlatnih medalja su: Harun Abazović koji je odnio i titulu najboljeg kadeta turnira Ady Huseinović, Denial Mimić, Eman Ališanović, Asja Hodžić, Said Alibegić u formama, Arslan Zukić.

Srebrene medalje su osvojili: Samir Mujidagić, Davud Odobašić, Amna Zerdo, Emrah Dedić, Amina Kosovac u formama, Imran Zerdo.

I bronzane medalje su osvojili Ema Muratović i Alden Bešlagić.

Nažalost bez plasmana je ostao Vedad Dedić. Sve u svemu zadovoljni smo kako su naši Labudovi odradili ovaj turnir koji je ujedno i posljednji turnir u ovoj sezoni te nas sad čeka mala pauza pa pripreme za sljedeću sezonu. Nakon ovog turnira naši Labudovi su imali i nastup na finalnoj noći malonogometnog turnira u Liješevi, te su na najbolji način predstavili taekwondo kao sport a i predstavili su naš klub. Sve u svemu ispunjen vikend za naše fajtere i možemo biti zadovoljni njihovim vještinama i njihovoj disciplini. Na turniru ekipu su predvodili Rijad Ahmić, Raif Ahmić i Senad Husejnović.