SportŠvedska i Španija u osmini finala

Švedska i Španija u osmini finala

Fudbalske reprezentacije Švedske i Španije u mečevima posljednjeg kola grupe “E“ Evropskog prvenstva u fudbalu izborile su plasman u osminu finala kao prvoplasirana, odnosno drugoplasirana selekcija.

Švedska je u Saint Petersburgu pobijedila reprezentaciju Poljske sa 3:2. Strijelci za Šveđane su bili Forsberg u 2. i 59. minuti, te Claesson u četvrtoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena, dok je golove za Poljsku postigao Lewandowski u 61. i 84. minuti.

Fudbaleri Španije su u Sevilli deklarisali Slovačku, rezultatom 5:0. Španija je povela autogolom golmana Dubravke u 30. minuti, a potom su se u listu strijelaca upisali i Laporte u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, Sarabia u 56., Torres u 67., da bi u 71. minuti i Kucka postigao autogol.

Poredak na tabeli grupe “E“: Švedska 7 bodova, Španija 5, Slovačka 3, Poljska 1.