SportDržavni TimŠveđanke očekivano porazile "Zmajice" i na svom terenu

Šveđanke očekivano porazile “Zmajice” i na svom terenu

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine očekivano je večeras poražena i u uzvratnom susretu baraža za plasman u UEFA Ligu nacija A od selekcije Švedske, koja je na svom terenu u Stockholmu slavila s 5:0 (3:0) te s ukupnih 10:0 izborila ostanak u Ligi nacija A.

Bio je ovo ukupno četvrti poraz bh. tima u isto toliko duela s Šveđankama, koje su i u petak, u prvom meču baraža, slavile u Zenici s identičnih 5:0 (2:0).

Strijelci za Šveđanke večeras su bile Matilda Vinberg u 26., Anna Anvegard u 45. te minutu kasnije Kafaji Rosa, odnosno u prvoj minuti sudijskog dodatka prvog poluvremena pa se na odmor otišlo pri vodstvu domaćina od 3:0.

Strijelac četvrtog gola bila je Filippa Angeldal u 82. minuti, a na konačnih 5:0 povisila je Pauline Hammarlund u 90. minuti.

Prva dva međusobna susreta ove dvije selekcije igrale su u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2015. godine, a Šveđanke su tada u gostima slavile s 1:0, a na svom terenu s 3:0. BiH će, tako, i u narednom ciklusu Lige nacija igrati u Ligi B, koju je u prvom izdanju okončala na drugom mjestu – iza Češke Republike, a ispred Slovenije i Bjelorusije.

U ostalim mečevima baraža za Ligu nacija A, Island je bio bolji od Srbije (1:1 i 2:1), Belgija od Mađarske (5:1 i 5:1) te Norveška od Hrvatske (3:0 i 5:0) pa su sve selekcije koje su jesenas igrale u Ligi nacija A i opravdale ulogu favorita te sačuvale status.