SportStara dama na korak od dna: Juventus ne zna više pobijeđivati, u...

Stara dama na korak od dna: Juventus ne zna više pobijeđivati, u Torinu osvojen bod protiv Milana

Da je Juventus u očajnoj formi potvrdio je i derbi protiv Milana koji je okončan rezultatom 1:1.

Početak Bianconera je bio kao iz snova. Poveli su već u četvrtoj minuti kada je furioznu kontru istrčao Morata i zabio za vodstvo svog tima. Gol pogledajte ovdje.

Nakon toga Rossoneri su preuzeli totalno kontrolu, Juventus je veći dio prvog poluvremena igrao sa svim igračima na svojoj polovini.

Međutim, iako su gosti iz Milana imali posjed i inicijativu nisu uspjevali stvoriti ozbiljne prilike pa se na odmor otišlo pri minimalnom vodstvu domaćina.

I u drugom poluvremenu identična slika. Bianconeri su pokušavali da umrtve ritam i utakmicu, dok su Rossoneri tražili gol izjednačenja.

Do zasluženog gola stigli su u 76. minuti i to nakon kornera. Glavom je pogodio Rebić uz pomoć stative. Gol pogledajte ovdje.

Milan je do kraja mogao i do pobjede, ali Rebić i Kalulu iz dobrih situacija nisu uspjeli matirati Szczesnjya. Ostalo je 1:1.

Juventus je i dalje bez pobjede. Stara dama nakon četiri gola ima svega dva boda i kako igra teško da može uraditi bilo šta ove sezone. S druge strane Milan je stigao do 10. boda i u samom je vrhu.