SportOstali sportovi(VIDEO) Srebro za sjedeće odbojkaše BiH

(VIDEO) Srebro za sjedeće odbojkaše BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je srebrenu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Izabranici Ifeta Mahmutovića u finalu paraolimpijskog turnira poraženi su od selekcije Irana sa 3:1.

Reprezentacija BiH nije uspjela iznenaditi Iran te je četvrti put došla do paraolimpijskog srebra.

I ovaj put Iran je opravdao ulogu favorita, ali su reprezentativci BiH pružili izuzetno jak otpor u prva dva seta.

Iranci su bolje započeli meč i u prvom setu imali šest poena prednosti (19:13). No, uslijedio je veliki preokret bh. tima koji je uspio da izjednači na 21:21 te na kraju slavi sa 25:22.

Drugi set također je donio neizvjesnost do samog kraja. Iranci su i ovaj put bolje počeli i poveli sa 13:9, ali se BiH vratila te do 18. poena uspjela doći do izjednačenja. BiH je imala set loptu za 2:0 pri rezultatu 24:23, ali je Iran uspio da se spasi i na kraju slavi sa 30:28 te izjedačiti rezultat u setovima.

U preostala dva seta Iran je potpuno dominirao od početka do kraja. U oba seta Iranci su odmah došli do ubjedljive prednosti koju su držali do kraja te treći put zaredom došli do paraolimpijskog zlata.

Najbolji bloker na turniru je bio Ermin Jusufović.

Bez obzira na poraz u finalu bh. odbojkaši mogu biti zadovoljni rezultatom u Parizu, osvajanjem sedme medalje na Paraolimpijadi, a za njih, kao i srebrenog plivača Ismaila Barlova bit će organiziran doček 9. septembra u 15 sati ispred Vijećnice.