Pronađeno je tijelo 24-godišnjeg hrvatskog fudbalera Jakova Jelkića, koji je nestao u subotu ujutro u španskom gradu Alicanteu.
Potraga je završila kada je Nacionalna policija pronašla njegovo tijelo u luci tog grada.
Bez rezultata obdukcije, Nacionalna policija trenutno smatra da se radi o nesretnom slučaju u kojem nisu učestvovale treće strane, potvrdili su izvori bliski slučaju, pišu dva lokalna španska lista Informacion i TodoAlicante.
Prema informacijama na internetskoj stranici nestalih u Španiji, Jelkić se još uvijek vodi kao nestao.
Nacionalna policija otvorila je istragu nakon što je u subotu podnesena prijava zbog čudnog nestanka Jakova Jelkića, dvostrukog državljanina Švicarske i Hrvatske.
U Španiji bio na odmoru s fudbalskom ekipom
Jelkić je u Španiji bio sa svojim klubom, švicarskim niželigašem FC Granges-Paccotom, gdje su odigrali utakmicu. Tamo je stigao u petak, a te večeri bio je sa saigračima na zabavi u noćnom klubu Upikum, pored trga Gabriel Miró u Alicanteu. Tamo su ga posljednji put vidjeli saigrači jer su se oni vratili u hotel, a Jakov je rekao da se mora vratiti u klub jer nije uzeo jaknu.
Istražitelji lokalne policije pregledom snimaka nadzornih kamera uočili su Jakova kako sam hoda prema području Distrito Digital u luci Alicantea, a tamo je signal njegovog mobitela prekinut nešto prije tri sata ujutro u subotu, zbog čega je od jutros intenzivirana potraga u tom području.
Tražili su ga ronioci Civilne garde, a podignuti su i dronovi. Također su u potragu bili uključeni lučka policija i šef sigurnosti Lučke uprave, piše lokalni Informacion.
Tijelo će u utorak na obdukciju
Njegovo tijelo na kraju je pronađeno na dubini od oko dva metra, na kraju pristaništa Distrito Digital.
O pronalasku je obaviješteno nadležno tužilaštvo, a tijelo je iz mora nakon izvađeno oko 18:30 sati. Tijelo Jakova Jelkića prevezeno je u Institut za pravnu medicinu u Alicanteu, gdje će se u utorak obaviti obdukcija i bit će utvrđeno je li umro utopivši se nakon slučajnog pada.
Ovo je druga smrt koja je zabilježena proteklog vikenda u luci u Alicanteu. U nedjelju je pronađeno tijelo žene s problemima u kretanju koja je koristila invalidska kolica, a za njom se tragalo od subote.
Alicante je turistički primorski grad s 359 hiljada stanovnika, na jugoistoku Španije.
index.hr / sportskipuls.ba
IZVOR: SportskiPuls.ba
Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.
Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.