SportNogometŠpanjolska uvjerljivom pobjedom protiv Hrvatske otvorila EURO

Španjolska uvjerljivom pobjedom protiv Hrvatske otvorila EURO

Fudbaleri Španije pobjedom protiv Hrvatske u Grupi B rezultatom 3:0 započeli su svoj put na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Izabranici Luisa de la Fuentea bili su dominantniji na Olimpijskom stadionu u Berlinu, naročito u prvom dijelu utakmice.

Na poluvremenu utakmice 1. kola grupe B Španija je vodila sa 3:0. Strijelci su bili Alvaro Morata koji je pogodio mrežu u 29. minuti, nakon što je pobjegao hrvatskoj odbrani. Onda je uslijedio novi šok za brojne hrvatske navijače u Berlinu kada je Fabian Ruiz pogodio u 32. minuti.

Dani Carvajal se u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena pobrinuo da njegova ekipa u svlačionicu ode s tri gola prednosti.

Hrvatskoj je u 80. minuti poništen gol. Strijelac je bio Bruno Petković kojem je španski golman prvobitno odbranio penal, ali je uspio pogoditi iz drugog pokušaja, no sudija mu je poništio pogodak zbog ofsajd pozicije u kojoj se nalazio Perišić koji mu je asistirao.

U Grupi B još igraju Italija i Albanija.

Fudbaleri Švicarske pobijedili su danas u Kelnu selekciju Mađarske 3:1, u utakmici prvog kola A-grupe Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Vođstvo švicarskoj selekciji donio je Kwadwo Duah u 12. minutu. Na 2:0 povisio je Michel Aebischer u 45. minutu. Nade Mađara da mogu do remija oživio je Barnabas Varga u 66. minutu. Sve dileme oko pobjednika i startna tri boda riješio je Breel Embolo u trećem minutu sudijske nadoknade.

U drugom meču te grupe Njemačka je juče u Minhenu bila ubjedljiva protiv Škotske 5:1.