SportOlimpijske igre 2024.Španjolska u finišu meča slomila otpor Slovenaca i ostvarila pobjedu

Španjolska u finišu meča slomila otpor Slovenaca i ostvarila pobjedu

U prvoj utakmici rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu selekcija Španije rezultatom 25:22 savladala je reprezentaciju Slovenije.

Slovenci su sjajno otvorili meč i u potpunosti kontrolisali igru u prvih deset minuta, ali su se Španci sa nekoliko brzih golova vratili i poravnali na 8:8.

Slovenci su uspjeli napraviti seriju od 3:0, a to je značilo i veliku prednost na odmoru. Naime, na poluvremenu je Slovenija imala vodstvo od tri razlike, a rezultat na semaforu bio je 8:11 za reprezentaciju Slovenije.

U drugom poluvremenu Španci su bili nešto bolji, ali jako brzo su se smirili i Slovenci i činilo se da neće Španija moći da se vrati u utakmicu.

Ipak, u samo dvije minute Španci su uspjeli da nadoknade tri gola zaostatka koja su imali, te su se vratili rezultatski u utakmicu, a nakon toga su i preuzeli vodstvo.

U posljednjih osam minuta Španija je ušla sa jednim golom prednosti, a pet minuta prije kraja prednost je bila plus dva u korist Španaca i već tada je bilo jasno da će Slovenci jako teško do pozitivnog rezultata na ovoj utakmici. Utakmica je na kraju završena pobjedom Španije od 25:22.

Špance je do pobjede predvodio Gomez Aleix sa sedam golova, dok je kod Slovenaca Dean Bombač bio najbolji strijelac sa pet pogodaka.