SportNogometSlovenija odigrala neriješeno sa Danskom

Slovenija odigrala neriješeno sa Danskom

Fudbalska reprezentacija Slovenije remizirala je na stadionu MHPArena u Stuttgartu protiv Danske – 1:1 u prvom kolu Grupe C na Evropskom prvenstvu koje se igra u Njemačkoj.

Prvi su poveli Danci golom Christiana Eriksena u 17. minuti. Eriksen je postigao pogodak 1.100 dana nakon što je na prethodnom Evropskom prvenstvu doživio srčani udar.

Danci su u prvom poluvremenu više kontrolisali sredinu terena, dok su Slovenci čekali prilike iz kontranapada.

Slovenci su u drugom poluvremenu imali više prilika za pogodak, a do izjednjačenja su došli u 77. minuti golom Erika Janže.

Ovo je bio prvi nastup Slovenaca na Evropskom prvenstvu nakon 24 godine, dok su Danci prije tri godine stigli do polufinala.

U drugoj utakmici Grupe C, večeras od 21 sat, na programu je duel između Srbije i Engleske.