SportDržavni TimSjajna forma se nastavlja: Novi pogodak Đurića za Cesenu

Sjajna forma se nastavlja: Novi pogodak Đurića za Cesenu

U utakmici 10. kola Serije B sastali su se Cesena i Como. Domaćin je pobijedio sa 3:1, a strijelac prvog pogotka za Cesenu bio je reprezentativac naše zemlje Milan Đurić.

Sjajnom Milanu Đuriću ovo je četvrti pogodak u pet posljednjih utakmica za klub i reprezentaciju, a pri tome je upisao i tri asistencije.

Podsjetimo, Đurić je u 9. kolu kvalifikacija za Euro postigao gol i upisao asistenciju protiv Velsa, a onda je u posljednjem kolu pogodio i protiv Kipra. Potom se vratio klupskim nastupima gdje je u tri utakmice, računajući i ovu večeras, postigao dva gola i zabilježio dvije asistencije.

Đurić je večeras pogodio u 12. minuti. Njegov tim je povećao vodstvo u 30. minuti kada se u strijelce upisao Garritano. U drugom poluvremenu Como je preko Bentivegna u 53. minuti smanjio na 2:1, da bi u 90. minuti konačnih 3.1 postavio Ciano. Milan Đurić je teren napustio jedanaest minuta prije kraja.