SportKošarkaŠiroki ostvario ubjedljivu pobjedu u Mejdanu, trijumf Sparsa u Banjoj Luci

Široki ostvario ubjedljivu pobjedu u Mejdanu, trijumf Sparsa u Banjoj Luci

Široki je u susretu osmog kola u tuzlanskom Mejdanu savladao Slobodu sa ubjedljivih 67:91. Tuzlanski tim bio je ravnopravan rival u prvom poluvremenu (35:37), ali potpuno se raspao u trećoj četvrtini. Široki je preuzeo konce igre i do kraja meča uglavnom povećavao razliku. Široki je do trijumfa predvodio Caruthers sa 24 poena, Božić je dodao 20, a Bilinovac 19. Kod Slobode najefikasniji je bio Lelić sa 13 ubačenih poena. Durmo je dodao 12 poena.

Ubjedljiv trijumf u gostima ostvarila je i ekipa Sparsa. Sarajevska ekipa u Banjoj Luci je savladala Borac sa 74:58, uz dobru partiju Abella (16) i Ramljaka (15).

Košarkaši Igokee su u Aleksandrovcu sa 86:70 savladali trebinjski Leotar u meču Lige 6 Prvenstva BiH u košarci.

Nije ni u jednom trenutku utakmice u pitanje došla pobjeda domaće ekipe, pošto su već nakon prve četvrtine vodili sa 21:13, a do odlaska na odmor između dva poluvremena prednost je narasla do +17 (45:28).

Leotar u nastavku nije uspio da se vrati u meč, Igokea je rutinski slavila i došla do šeste pobjede u završnici prvenstva.

Igokeu m:tel je do pobjede vodio Talić s 19 poena, a Tanasković je dodao 17 uz 8 skokova. Kod Leotara se istakao Božo Đurasović sa 14 poena i 5 skokova.