SportNogometŠiroki Brijeg preko Veleža do polufinala Kupa BiH

Široki Brijeg preko Veleža do polufinala Kupa BiH

Široki Brijeg svladao je Velež rezultatom 3:2 u uzvratom susretu četvrtfinala Kupa BiH te se ukupnim rezultatom 5:3 plasirao u polufinale tog natjecanja.

Široki Brijeg imao je prednost 2:1 iz prvog susreta pa su Rođeni u uzvrat ušli spuštenog garda u potrazi za pobjedom i plasmanom u polufinale.

Stvorili su nekoliko opasnih prilika pred golom gostiju, ali u takvoj igri ostavili su previše prostora igračima Širokog Brijega, koji si to iskoristili u dva navrata.

Prva kontra sjevnula je u 14. minuti, a za 0:1 pogodio je Stephen Chinedu. U 21. minuti Cyrille Kpan završio je protuudar za 0:2.

Ipak, Velež se do odmora uspio vratiti ponajprije zahvaljujući Giorgiju Guliashviliju.

Gruzijski napadač u 32. minuti pogodio je iz slobodnog udarca, a u 43. u situaciji jedan na jedan bio je precizan za 2:2.

Nastavio je Velež s napadima i u drugom poluvremenu, a najveću priliku Rođeni su propustili na samom startu kada je udarac glavom Nermina Haskića završio na gredi.

Ključni trenutak utakmice dogodio se 74. minuti kada je drugi žuti karton dobio Saša Domić, igrač Veleža.

Pokušali su domaći i s igračem manje doći do pobjede, a sve dvojbe o ishodu utakmice riješene su u sudačkoj nadoknadi kada je jedanaesterac za pobjedu Širokog 3:2 realizirao Daniel Lukić.

Plasman u polufinale Kupa BiH ranije su izborili Sloga iz Doboja, Zrinjski i Borac.