SportNogometSevilla preko Atletica do polufinala Kupa Kralja

Sevilla preko Atletica do polufinala Kupa Kralja

Fudbaleri Seville plasirali su se u polufinale Kupa Kralja nakon što su i u revanšu nadigrali madridski Atletico sa 3:1. Prvi meč su riješili u svoju korist sa 2:1, a kada je već u 1. minuti Escudero pogodio za 1:1, tim iz Andaluzije bio je na dobrom putu da prođe dalje. Ipak, već u 13. minuti Griezmann je spektakularnim golom vratio nadu Jorgandžijama koja je trajala sve do početka drugog dijela. Nakon dosuđenog penala siguran sa bijele tačke bio je Banega u 47. minuti, te više nije bilo povratka za goste, koje je dotukao Sarabia pogotokom u 79. minuti za konačnih 3:1.