SportNogometSevilja, Dnjepar, Fiorentina i Napoli u polufinalu Liga Evrope

Sevilja, Dnjepar, Fiorentina i Napoli u polufinalu Liga Evrope

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u polufinale Lige Evropa, pošto su večeras u revanšu igrali neriješeno 2:2 u gostima sa Zenitom iz Sankt Peterburga.

Prva utakmica završena je pobjedom branioca trofeja Sevilje sa 2:1, a Zenit je dijelilo svega pet minuta do produžetaka u Rusiji.

Ipak, francuski napadač Kevin Gamiro savladao je u 85. minutu golmana Zenita Denisa Lodigina za konačnih 2:2 u revanšu.

Sevilja je vodila pogotkom Karlosa Bake u šestom minutu, ali je Zenit uspio da preokrene golovima Hozea Rondona u 48. i Hulka u 72.

Takođe, u polufinale su se plasirale ekipe Fiorentine, Dnjepra i Napolija.

Fiorentina je poslije 1:1 u Kijevu, na svom terenu savladala Dinamo sa 2:0 golovima Marija Gomesa u 43. i Huana Vargasa u 94. minutu.

Posao italijanskom klubu značajno je olakšalo isključenje fudbalera ukrajinske ekipe Džermejna Lensa u 40. minutu.

Dnjepar i Klub Briž igrali su bez golova u prvom susretu u Belgiji, a ukrajinski klub je u revanšu slavio 1:0 pogotkom Jevgenija Šahova u 82. minutu.

Napoli je plasman u polufinale gotovo obezbijedio u prvom susretu, kada je u gostima pobijedio Volfsburg sa 4:1. U revanšu u Italiji bilo je 2:2.

Žrijeb za polufinale Lige Evropa bit će održan u petak.