SportNogometSenzacija u Mariboru

Senzacija u Mariboru

Fudbaleri Mure načinili su podvig pošto su kao domaćini u Mariboru pobijedili slavni engleski Totenhem sa 2:1 u petom kolu grupe G UEFA Lige konferencije.

Meč je igran u Mariboru na stadionu Ljudski vrt. Mura je bila apsolutni autsajder, bez osvojenog boda u prva četiri kola.

Međutim, počelo je idealno za slovenački klub. Mura je povela u 11. minutu kad je Tomi Horvat uputio sjajan udarac sa ivice šesnaesterca i pogodio same rašlje. Golman Pijetlova Pjerluiđi Golini bio je nemoćan.

Dodatni problem za Totenhem bilo je isključenje Rajana Sesenjona u 32. minutu. Mladi Englez je nesmotreno zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton!

Gosti su i sa igračem manje nastavili da napadaju, ali Hari Kejn i saigrači nikako nisu nalazili put do mreže Mure.

Konačno, u 72. minutu Lukas Mura je proigrao Harija Kejna, koji je iskosa sa desne strane izašao sam ispred golmana Obradovića i „bocnuo“ loptu u mrežu – 1:1.

U završnici meča šanse za potpun preokret propustili su Kejn i Lukas Mura i kad je izgledalo da se rezultat više neće mijenjati, u bukvalno poslednjim trenucima meča rezervni fudbaler Maroša pobjegao je odbrani Totenhema i postigao gol za senzacionalnu pobjedu Mure – 2:1!

Mura je osvojila prve bodove, a Totenhem će morati da sačeka posljednje kolo i meč sa Renom u Londonu kako bi osigurao evropko proljeće. Ren je prvi u grupi sa 11 bodova, Totenhem i Vitese imaju po sedam, a Mura tri boda.

Ranije tokom dana u okviru grupe B Partizan je razočarao u Talinu protiv ekipe Flore (0:1).