Lokalne TemeSportSarajevo pobjedilo Bosnu golom u finišu meča, Vila opet strijelac za Visočane

Sarajevo pobjedilo Bosnu golom u finišu meča, Vila opet strijelac za Visočane

Posljednja provjera uoči nastavka sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine za FK Sarajevo protekla je u otvorenoj igri na obje strane, pa je tako i rezultat mogao biti drugačiji od zabilježenih 2:1. Već u devetoj minuti Sarajevo je došlo do vodstva, a pogodio je novajlija Marjan Altiparmakovski u svom nezvaničnom debiju. Makedonski fudbaler je pogodio nakon asistencije Bekića. Sarajevo je imalo terensku inicijativu i još nekoliko prilika, ali je onda uslijedilo poravnanje. Igrao se 20. minut kada je Vila pogodio nakon greške odbrane Bordo tima. U tim trenucima Bosna se razigrala, pa je u nekoliko navrata Adi Adilović spasio svoj tim. U finišu prvog dijela Sarajevo je ponovo na muke stavilo ekipu iz Visokog, ali promjene rezultata nije bilo nakon udaraca Halilovića i Kuzmanovića. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. I drugi dio otvaraju izabranici Husrefa Musemića prilikama. U dvije minute dobre prilike imali su Herić i Kuzmanović, a oba puta lijepo je asistirao Said Husejinović. Nakon sat vremena igre gosti iz Visokog su zaprijetili iz slobodnog udarca, a onda je na drugoj strani raspoloženi Husejinović dobro šutirao, ali bez promjene rezultata. Ekipa sa Koševa do vodstva je stigla u 81. minuti kada je junior Numan Kurdić pogodio za 2:1. Tim rezultatom i završen je duel, pa sada Sarajevo očekuje tokom vikenda nastavak Premijer lige kada Bordo fudbaleri budu gostovali Širokom Brijegu u velikom derbiju.