SportNogometSarajevo i Željezničar remizirali u vječitom gradskom derbiju

Sarajevo i Željezničar remizirali u vječitom gradskom derbiju

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara remizirali su rezultatom 1:1 u 146. sarajevskom derbiju koji je odigran na stadionu “Asim Ferhatović Hase – Koševo”.

Atmosfera je bila uzavrela, a meč su obilježile bakljade domaćih i gostujućih navijača i prekidi zbog pirotehnike.

Domaćinu je pripalo prvo poluvrijeme, a gostu Željezničaru drugo. Bordo tim je poveo u 11. minuti susreta golom Asmira Suljića. Do kraja prvog poluvremena su fudbaleri Sarajeva pogodili prečku i stativu.

U nastavku drugog poluvremena Edin Cocalić je pogodio za klub sa Grbavice nakon prekida u 66. minuti meča.

Dva gradska rivala su ove sezone već odigrala dva derbija i oba su završena istim rezultatom 2:0.

Prvo je Sarajevo na Koševu slavilo u septembru prošle godine, a Željo im uzvratio u martu na Grbavici.

Nijedan od sarajevskih rivala ove sezone nije među tri najbolje ekipe na premijerligaškoj tabeli. Sarajevo je trenutno na četvrtom mjestu s 43 boda, dok je Željezničar peti sa 39 bodova.

Nakon utakmice Makedonski fudbalski stručnjak Aleksandar Vasoski poodnio je ostavku na mjesto trenera Fudbalskog kluba Sarajevo.

Vasoski je neočekivanu odluku saopštio na konferenciji za novinare.

“Nisam navikao da imam u karijeri negativan niz rezultata tako da osjećam da je to moja odgovornost. Došao sam s najboljim namjerama u ovaj klub koji je malo težak. Preuzimam na sebe odgovornost”, rekao je Vasoski.