SportNogometSarajevo eliminiralo Slobodu iz Kupa BiH

Sarajevo eliminiralo Slobodu iz Kupa BiH

Fudbaleri Sarajeva eliminisali su Slobodu iz Kupa Bosne i Hercegovine i izborili plasman u četvrtfinale. U regularnom dijelu utakmice bilo je 1:1 (0:1), a nakon izvođenja jedanaesteraca gosti su slavili sa 4:2.

Sloboda je prva zaprijetila preko Harisa Dilavera u 8. minuti, a Sarajevo je povelo u 32. minuti kada je Ajdin Hasić matirao Azira Muminovića. Do kraja poluvremena gosti su kontrolisali igru, a Sloboda je iz poluprilika prijetila njihovom golu.

U nastavku Slobodi se isplatila ofanzivnija igra. Kenan Dervišagić je u 52. minuti ubacio loptu, a Kenan Delić bio siguran egzekutor.

Iako je ostalo 40 minuta do kraja, obje ekipa su igrale veoma oprezno, pa se na kraju pitanje četvrtfinaliste rješavalo jedanaestrcima. Sarajevo je imalo raspoloženog golmana Dejana Ilijeva koji je odbranio jedanaesterce Adisu Hadžanoviću i Luki Merdoviću, a njegoci saigrači su bili precizni, izuzev Adalberta Peñarande, i slavili nakon pete serije kada je gol postigao Marin Aničić.