SportSampdoria prekinula Interov fantastičan niz

Sampdoria prekinula Interov fantastičan niz

Sedam utakmica 16. kola italijanske Serije A odigrano je u terminu od 15 sati, a nešto ranije je Benevento pobijedio Cagliari na gostovanju (1:2).

Inter je poražen na gostovanju kod Sampdorije (2:1), dok je Amer Gojak remizirao s Torinom na svom terenu sa Veronom (1:1). Edin Džeko je ušao s klupe u finišu u pobjedi Rome protiv Crotonea (1:3).

Edin Džeko je jučer istegao mišić na treningu, tako da je protiv Crotonea počeo na klupi. Mayoral je postigao dva gola u prvom dijelu utakmice i jedan Mikhitaryan, dok je Golemic jedini put pogodio za domaće. U finišu utakmice, tačnije u 85. minuti Džeko je ušao umjesto Mayorala.

Torino je na svom terenu remizirao sa Veronom (1:1). Goste je u prednost doveo Dimarco u 67. minuti, a izjednačio je Bremer u 84. Domaći su kreirali više šansi, međutim na kraju nisu došli do sva tri boda. Gojak je počeo utakmicu od prve minute, a izašao je u 70. minuti kada ga je zamijenio Verdi.

Inter je poražen na Luigi Ferarisu od Sampdorije (2:1). Prvo je Sanchez promašio penal u 12. minuti, a zatim su za domaće pogodili Candreva, igrač Intera na posudbi, a zatim i Keita. De Vrij je uspio vratiti Nerazzurre golom u 65. minuti, no do kraja Inter nije mogao doći ni do boda.