BiHSalkić osudio uznemiravanje bračnog para Ibrahimović iz Srebrenice, traži reakciju nadležnih

Salkić osudio uznemiravanje bračnog para Ibrahimović iz Srebrenice, traži reakciju nadležnih

Poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Ramiz Salkić reagirao je danas na uznemiravanje i vrijeđanje na vjerskoj i nacionalnoj osnovi mladog bračnog para Ibrahimović iz Srebrenice, pozvavši nadležne institucije da pruže pravnu i svaku drugu pomoć i podršku u zaštiti ovom bračnom paru.

– Danas sam, nažalost, imao priliku saslušati bolno svjedočenje radnice firme ‘6. novembar’ iz Zvornika, vlasnika izvjesnog Jakova Galića, zaposlene u podružnici u Srebrenici Melise Ibrahimović o mobingu i vrijeđanju na vjerskoj i nacionalnoj osnovi tokom obavljanja redovnih radnih obaveza u spomenutoj firmi od kolegica srpske nacionalnosti. Na višednevni mobing, uznemiravanje na vjerskoj i nacionalnoj osnovi, Melisa se požalila suprugu Esadu koji se odlučio informirati u spomenutoj firmi o tome šta se dešava i stati u zaštitu svoje supruge. Tri dana nakon što je posjetio firmu i obavio razgovor sa šefom u firmi dobio je prijavu da je prijetio radnicima da će ‘raznijeti firmu’. Kako to inače biva policija u ovom entitetu ekspresno s posebnim zadovoljstvom reagira kada treba privesti i saslušati Bošnjake, što je uradila i u ovom slučaju, te je Esada saslušavala više sati, saopćavajući mu da je u ozbiljnim problemima i da mu prijeti kazna do 12 godina zatvora – naveo je Salkić.

U saopćenju za javnost on naglašava kako, nažalost, živimo u svijetu i okruženju u kojem kada branite svoju slobodu i tražite svoja prava budete proglašeni od onih koji su vam oduzeli prava i ugrožavaju vašu slobodu, da ste ekstremisti i radikali.

– Ovakav pristup uzurpatora naših prava ne smije nas obeshrabriti da odustanemo od naše borbe za dostojanstveno i hrabro traženje svojih prava štiteći našu slobodu, šireći istinu i tražeći pravdu. Naša današnja žrtva je beznačajna u odnosu na žrtvu koju su podnijeli naši očevi, majke, braća i sestre koji su ubijeni tokom agresije na našu domovinu i genocidu nad našim narodom. Ustrajnost, spremnost na borbu i hrabrost moraju biti glavne odlike budućih generacija našeg naroda, kako bi odvratili neprijatelje našeg naroda i domovine od budućih ataka na našu domovinu i naš narod – poručio je Salkić.

Dodao je da danas, kao i naše buduće generacije nemamo pravo na konformizam da je sloboda trajna kategorija, a da je genocid nad našim narodom neponovljiv, jer je presuđen i prihvaćen kao činjenica u današnjem svijetu.

– Činjenice da narod i njegovi predstavnici iz kojeg je ponikla ideologija i počinioci genocida nad Bošnjacima još uvijek nije krenuo putem katarze veličajući presuđene ratne zločince, negirajući počinjeni genocid, zagovarajući separatizam i podjelu naše domovine Bosne i Hercegovine obavezuju nas na budnost i oprez u vremenu koje dolazi. To potvrđuju učestali fizički i verbalni napadi na Bošnjake u ovom dijelu Bosne i Hercegovine tokom ove godine, ali i ovaj primjer mobinga, vrijeđanja na vjerskoj i nacionalnoj osnovi radnica firme ‘6. novembar’ iz Zvornika, podružnica Srebrenica – kaže Salkić.

Prema njegovim riječima, oni koji su danas Bošnjacima oduzeli sva prava u ovom entitetu proglašavaju se ugroženim optužujući Bošnjake za prijetnje, opravdavajući prošle, sadašnje i buduće aktivnosti svake vrste nad Bošnjacima i Bosnom i Hercegovinom radi ostvarenja konačnog cilja o podjeli Bosne i Hercegovine i ponovnog progona Bošnjaka iz administrativnog dijela BiH koji se danas zove RS.

– Pozivam nadležne institucije da pruže pravnu i svaku drugu pomoć i podršku u zaštiti ovom mladom bračnom paru, te spriječe njihov odlazak iz Srebrenice pod pritiskom sistema koji čini sve da ovdje bude što je moguće manje Bošnjaka – kazao je Salkić.

Visoko.ba/federalna.ba/Fena


Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.

Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.

NAJNOVIJE