Bjeloruskinja dominira

Sabalenka osvojila WTA turnir u Brisbaneu bez izgubljenog seta

Na impresivan način je Arina Sabalenka okončala turnir u Brisbaneu - osvojila ga je bez izgubljenog seta. U finalu je porazila Ukrajinku Martu Kostjuk, poslije sat i 19 minuta igre bilo je 6:4, 6:3.

Po ko zna koji put, Arina Sabalenka dokazala je zašto je broj jedan u ženskom tenisu. Na uvjerljiv način osvojila je 22. WTA titulu, u finalu u Brisbaneu porazila je Martu Kostjuk 6:4, 6:3.

Sabalenka je na idealan način zaokružila ovaj turnir, redom je u dva seta slavila protiv Cristine Bucse, Sorane Cirstee, Madison Keys i , a ni Kostjuk joj nije mogla parirati u finalu. Sabalenka je napravila break odmah u drugom gemu, slomila je Kostjuk tek nakon četvrte takve prilike. Uzvratila je Ukrajinka istom mjerom u petoj dionici, a pri 5:4 vodstvu Arina je dodala gas i novim breakom osigurala vodstvo.

Na identičan način je Sabalenka otvorila drugi set, bila je sigurna na svom servisu pa je u drugom gemu napravila break. U šestoj dionici imala je još jednu priliku za oduzimanje servisa, nije u tome uspjela, ali joj nije ni bilo potrebno na kraju.

Arina je bila sigurna na svom servisu, u devetom gemu ispustila je tek jedan poen i mirno zaključila meč.

Bila joj je ovo 22. WTA titula u karijeri, samo je učvrstila prvo mjesto na listi najboljih teniserki svijeta. Općenito je pobijedila u 38 od 40 ispita u Australiji, ovo joj je deseto vezano slavlje u Brisbaneu. Prošle godine je u finalu pobijedila Polinu Kudermetovu, a 2024. je Bjeloruskinju u zadnjem meču turnira zaustavila Elena Ribakina.

sportskipuls.ba/sportnet.hr

Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.

Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.

VEZANE VIJESTI

Galerija “Likum '76”

Služba civilne zaštite

NAJČITANIJE